4. studija

Vai cilvēks ar velosipēdu un suni drīkst iekāpt sabiedriskajā transportā?

4. studija

(Zīmju valodā). 4. studija

Kāpēc Bolderājas iedzīvotājiem ceļš uz mājām rada neērtības un pat bailes?

Bolderājas iedzīvotāji bažījas par šoferiem un gājējiem bīstamo, izdangāto šoseju

Bolderājas iedzīvotāji ir neizpratnē par neizgaismoto un bedrēm izdangāto Daugavgrīvas šoseju, kā arī Kleistu ielu. Viņi uzskata, ka ceļu uzturētāji aizmirsuši par šīs apkaimes iedzīvotājiem, tikmēr Rīgas domes Satiksmes departamentā informēja, ka Kleistu ielā šogad plānoti apjomīgi ceļa atjaunošanas darbi, vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums "4. studija".

Bolderājas iedzīvotāja Žanna norādīja, ka braukšana pa Daugavgrīvas šoseju pielīdzināma automašīnu un autobusu laušanai. "Tas pats attiecas uz Kleistu ceļu – veloceļš ir laba lieta, bet gribas arī, lai autoceļi uz Bolderāju būtu savesti kārtībā!" sacīja Žanna. "Mēs dzīvojam ļoti smukā rajonā – Bolderājā, viss ir zaļš, smuks, izņemot vienu mazu šķērsli. Ceļš uz Bolderāju pagriezienā no Voleriem līdz Bolderājai un arī otrs ceļš, pagriezienā no Kleistiem uz Bolderāju, ir vienkārši izdangāts. Tur ir bedres, rises."

Uz ceļa bieži veidojoties sastrēgumi, jo autobusam pie pieturas nav izveidota iebraukšanas vieta jeb "kabata", savukārt pie tuvējā kokapstrādes kombināta ceļus bloķējot baļķvedēji. 

Tāpat Žanna norādīja, ka ceļi nav apgaismoti. "Ir tikai tik, cik ceļa vidū strīpa, un tālāk ir tumsa, tik, cik tevi apspīd apkārtējās mašīnas, pretī braucošās, viss – elles tumsa. Laternas ir pirmais, kas ir vajadzīgs, jo, ja tu izbrauc no Spilves lidostas, tad tu iebrauc nekurienē," sacīja Žanna, piebilstot, ka Daugavgrīvas šoseja un Kleistu ceļš esot galvenie ceļi, pa kuriem cilvēki katru dienu pārvietojas.

Rīgas domes (RD) Satiksmes departamenta Satiksmes infrastruktūras pārvaldes priekšnieks Andrejs Urtāns pastāstīja, ka Daugavgrīvas šoseja ir apsekota. "Skaidrs, ka šie darbi, kas ir jāiegulda, ir apjomīgi, un tāpēc tie ir jāskatās kompleksi," pastāstīja Urtāns, norādot, ka šogad turpināsies arī pērn iesāktie darbi Kleistu ielā. "Ir diezgan liels apjoms Kleistu ielas sakārtošanai, kā arī Kleistu ielā ir jāpabeidz uzsāktā gājēju un velo celiņa izbūve, un tas būtu viens maršruts, kā varētu nokļūt uz Bolderāju pa atjaunotu segumu." Urtāns norādīja, ka šogad Kleistu ielā paredzēti apjomīgi ceļa seguma atjaunošanas darbi pie Mārtiņa Peniķa ielas un Rācupītes ielas līdz Lielajai ielai.

RD norādīja, ka līdz gada beigām Kleistu ielai vajadzētu būt pabeigtai, bet kad tiks savesta kārtībā Daugavgrīvas šoseja?

"Daugavgrīvas ielu mēs skatāmies nākamajā etapā, jo tas ir otrs ceļš, kas iet uz Bolderāju, bet darbi ir ļoti apjomīgi. Skatāmies un tad jau pa posmiem slēgsimies klāt Daugavgrīvas ielai," par plānotajiem darbiem pastāstīja Urtāns. Tad arī tiks vērtēts tas, vai jāatjauno esošais segums, vai arī jāveic būtiska Daugavgrīvas ielas pārbūve, paredzot gājēju infrastruktūru, apgaismojumu un tamlīdzīgas detaļas.

"Teiksim tā, prioritāri mums ir sakārtot Kleistu ielu, un tad nākamais solis ir virzīties uz Daugavgrīvas ielu, un es domāju, ka tuvāko divu gadu laikā tur kaut kādām kustībām vajadzētu sākties," pavēstīja RD pārstāvis. Tas, cik apjomīgi būs ceļa remontdarbi, ja tie notiks, atkarīgs no pieejamā finansējuma.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti