4. studija

Vai Mežaparka iedzīvotājiem izdosies atcelt daudzstāvu mājas būvniecību?

4. studija

Ceturtā studija

Kāpēc no Tallinas ielas Rīgā pazuduši stabiņi?

No Tallinas ielas posma Rīgā pazuduši stabiņi un samazināts atļautais braukšanas ātrums

Autobraucēji ievērojuši, ka Rīgā, Tallinas ielas posmā no Brīvības ielas līdz Augusta Deglava ielai veiktas būtiskas satiksmes izmaiņas, tostarp atļautais braukšanas ātrums samazināts uz 30 kilometriem stundā. Vēl šoferi pamanījuši, ka nozuduši arī tur uzstādītie ielu stabiņi. Rīgas domes (RD) Satiksmes departamentā Latvijas Televīzijas raidījumam "4. studija" pastāstīja, ka stabiņi demontēti, jo to uzstādīšanas brīdī nebija zināmas gaidāmās satiksmes organizācijas izmaiņas.

Savulaik Tallinas ielā Rīgā nebija ne stabiņu, ne sakrāsotu līniju. Tad parādījās stabiņi, bet tagad tie ir novākti un uzkrāsoti arī jauni horizontālie marķējumi, radot autovadītājos neizpratni.

RD Satiksmes departamenta biroja vadītājs Jānis Vaivods norādīja, ka satiksmes organizācijas izmaiņas šeit veiktas tāpēc, ka uz ietves izveidotajās stāvvietās novietotās automašīnas traucējušas veikt centralizēto ietvju tīrīšanu.

"Tika aizliegta stāvēšana uz ietvēm, un tāpēc, iestājoties labvēlīgiem laikapstākļiem, mēs kopā ar Grīziņkalna apkaimes biedrību esam veikuši satiksmes organizācijas izmaiņas, pārceļot šīs vēsturiskās stāvvietas, kas bija uz ietves, uz braucamo daļu. Izmaiņu rezultātā ir jauna satiksmes organizācija – ir sazīmētas jaunās stāvvietas un papildus ir samazināts arī atļautais braukšanas ātrums uz 30 kilometriem stundā," paskaidroja Vaivods.

Patlaban ietves ir atbrīvotas no automašīnām un kājāmgājējiem ir ērtāka pārvietošanās, savukārt transportlīdzekļus pamīšus var novietot ielas braucamās daļas malā.

Tomēr rodas jautājums, vai stabiņu izvietošana uz ielas bijusi pārdomāta, ja tos jau nācies demontēt.

Vaivods paskaidroja: "Tajā brīdī nebija zināms par šāda veida satiksmes organizācijas izmaiņām, lēmums par ietvju centralizētu tīrīšanu bija pieņemts pagājušajā gadā, tikai gada otrajā pusē. Satiksmes organizācija ir kā asinsrite, tā ir mainīga, tā plūst." Stabiņi ir satiksmes organizācijas sastāvdaļa, kas šajā shēmā nebija nepieciešama, tāpēc tie demontēti, pastāstīja RD Satiksmes departamenta pārstāvis.

Vaivods pauda arī to, ka Grīziņkalna apkaimes biedrība par jauno satiksmes organizāciju Tallinas ielā paudusi ļoti lielu gandarījumu.

Šobrīd satiksmes organizācijas izmaiņas Tallinas ielā ir pabeigtas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti