4. studija

Kāpēc pašvaldība draud sodīt cilvēkus, kuru mājokļus izpostīja gāzes balona sprādziens?

4. studija

Kāpēc Sējas novada Lojā uz ielas krājas lielgabarīta atkritumi?

Kāpēc sabiedriskā transporta dēļ iedzīvotājiem nākas elpot atgāzes?

Ziepniekkalna iedzīvotājiem likstas sabiedriskā transporta galapunkta dēļ – šoferi neievērojot noteikumus

Ziepniekkalna iedzīvotāji, kuri dzīvo blakus sabiedriskā transporta galapunktam Līvciema ielā, pauduši neapmierinātību ar troksni un gaisa piesārņojumu, ko rada trolejbusi un autobusi, neievērojot uz ielas uzstādīto ceļa zīmi, vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums "4. studija".

Vietējie Latvijas Televīzijai pastāstīja, ka, tā kā pēdējo gadu laikā palielinājies sabiedriskā transporta maršrutu skaits, galapunkts ir pārslogots, kā rezultātā transportlīdzekļi bieži vien tiek novietoti gar Līvciema ielu. Lai gan uz ielas uzstādīta ceļa zīme nr. 852, kas paredz transportlīdzeklim stāvot izslēgt motoru, iedzīvotāji norādīja, ka šoferi to bieži vien ignorē, radot neērtības. 

"Trolejbusi un autobusi galapunktā stāv ar iedarbinātiem dzinējiem, rūcošā skaņa traucē tuvējo māju iedzīvotājiem, īpaši pēc plkst. 22 un rīta stundās. Blakus Ozolciema ielas galā ir liela nesakopta pašvaldības teritorija, kur varētu tālāk no mājām izveidot galapunktu," norādīts iedzīvotāju vēstulē "4. studijai".

Tuvējās mājas iedzīvotājs Aleksandrs Poljakovs sacīja, ka iedzīvotāji ar sūdzībām vērsušies arī uzņēmumā "Rīgas satiksme", uz ko saņēmuši atbildi, ka vadītāji tiks informēti, tomēr rezultāta nav. 

Tikmēr "Rīgas satiksmes" pārstāve Baiba Bartaševiča-Feldmane "4. studijai" skaidroja, ka nav iespējams izvairīties no motora darbināšanas.

Kā pieļāva uzņēmuma pārstāve, vasaras laikā vadītājs, iespējams, motoru darbina ilgāk, lai atdzesētu gaisu transportlīdzeklī, savukārt ziemā – lai gaiss sasiltu.

"Jebkurā gadījumā vadītājs visu laiku tur stāvēt ar ieslēgtu motoru nevar," sacīja Bartaševiča-Feldmane. "Uz vadītājiem attiecas pilnīgi visi noteikumi un ceļa zīmes, tas pats, kas uz jebkuru, un vadītājiem tas ir jāievēro. Tāpēc izrunāsim, pārskatīsim un viņiem arī to vairākkārt atgādināsim."

"Rīgas satiksme" jau agrāk esot aicinājusi sabiedriskā transporta vadītājus galapunktā izslēgt motorus.

Kā vienu no risinājumiem, kas vietējiem iedzīvotājiem dzīvi padarītu ērtāku jeb klusāku, iedzīvotāji piedāvāja galapunkta pārcelšanu aptuveni 200 metru tālāk. Kā norādīja "Rīgas satiksmes" pārstāve,

šīs teritorijas pārveidošana par sabiedriskā transporta galapunktu prasītu lielus finansiālos ieguldījumus. 

"Tuvākajā laikā šāda plāna nav, bet dzīvosim, redzēsim," sacīja Bartaševiča-Feldmane, piebilstot, ka primārais tomēr būtu darbs ar vadītājiem, lai viņi pēc iespējas galapunktā izslēgtu transporta motoru. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti