4. studija

Cik droši biļetes uz Dziesmu svētkiem iegādāties sludinājumu portālos?

4. studija

Ceturtā studija

Kāpēc Lucavsalā no zemes spraucas divas vaļējas notekcaurules?

Lucavsalas iedzīvotāji bažīgi – Daugavas krastā no zemes nu spraucas divas notekcaurules

Rīgas dome nolēmusi vienu no pilsētas zaļākajām salām – Lucavsalu, padarīt atpūtniekiem pieejamāku. Patlaban tur notiek vērienīgi būvdarbi, kuru laikā tiek atjaunotas ielas un plānots izveidot arī galapunktu sabiedriskajam transportam. Taču vietējie iedzīvotāji un sportiskās atpūtas piekritēji ir noraizējušies, vai Lucavsalas urbanizācija nenotiek uz vides rēķina, vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums "4. studija".

Lucavsalā šobrīd izskatās kā milzīgā būvobjektā – daļa mazdārziņu nolīdzināti līdz ar zemi, tiek izbūvēta Laivu un Jaunā iela. Šeit paredzēts arī sabiedriskā transporta galapunkts, lai sala būtu ērtāk pieejama ikvienam apmeklētājam.

Lucavsalas iedzīvotāji gan par šādu darbu vērienīgumu nemaz nav priecīgi. Par pašvaldības grandiozajām iecerēm uzzinājuši vien brīdī, kad salā pēkšņi parādījusies smagā tehnika. Rīdziniece Evija Zute pastāstīja, ka tiek izpostīta zaļā zona, nocirsti koki, kā arī likvidēti jau iekoptie laukumi. Taču pats bēdīgākais – vietā, kur jau ilgus gadus pulcējas ziemas peldētāji "Lucavsalas Ledus Lāči", pašā Daugavas krastā no zemes spraucas divas notekcaurules, caur kurām upē bez jebkādas attīrīšanas plūdīs lietus ūdeņi.

Iedzīvotāji nobažījušies par savu veselību, jo notekūdeņos parasti nonāk arī atpūtnieku uzdzīves pārpalikumi, piemēram, izsmēķi un urīns. Savukārt ziemā, kā zināms, sāls Rīgas ielām netiek žēlots.

Iedzīvotāji un ziemas peldes aktīvisti vērsušies Rīgas domē (RD), cerot, ka tiks saklausīti.

"Atbildes vietā ir tā kā tāda smīkņāšana; lai jau tek tajā likteņupītē. Principā atbildes joprojām nav," atklāja Evija. "Cik mēs saprotam, tā kā te tiek betonēts, mēs arī atpakaļceļu vairs neredzam. Bet varbūt tomēr var vēl kaut ko darīt, kamēr tas ceļš nav uzbūvēts. Sāpe ir, un mēs par to kliedzam."

RD Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītājs Jānis Vaivods uzsvēra: "Šīs ir lietus ūdens kanalizācijas caurules, un šajās caurulēs tiks novadīts tikai lietus ūdens."

RD Satiksmes departamentā skaidroja, ka iedzīvotāji par darbu uzsākšanu nav brīdināti, jo projekts izstrādāts jau pirms sešiem gadiem – 2017. gadā.

Visi iecerētie darbi esot atbilstoši normatīvajiem aktiem, arī cauruļu izbūve līdz pat Daugavas krastam esot videi draudzīgs risinājums.

"Lietus ūdens jebkurā gadījumā nokļūtu Daugavā caur augsni, šajā gadījumā tas vienkārši tiek novadīts, un būtiskākais – izsmēķi un šādas lietas sakrājas šajos lietus ūdens uztvērējos," skaidroja Vaivods. "Attiecībā uz visiem naftas piesārņojumiem, tādos gadījumos, ja tādi tiek konstatēti, departaments no savas puses tad arī uzreiz veic šo teritoriju apsekošanu, izliek bojas un veic savākšanu."

Vaivods piebilda arī to, ka šī vieta nav oficiāla peldvieta: "Otrkārt, šis risinājums ir izvērtēts, un šī ir, manuprāt, vienīgā šāda vieta projektā, kur šis izvads ir ievests Daugavā šī projekta ietvaros, un viennozīmīgi tas ir darīts, ievērojot visus normatīvos aktus, lai panāktu, pirmkārt, šo kritumu un, otrkārt, lai nebūtu līkumu šajā lietus ūdens kanalizācijā."

Valsts vides dienestā apgalvo, ka Lucavsalā izbūvētās notekcaurules būtisku kaitējumu videi nenodarīs. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti