Sadaļas Sadaļas

VIDEO: Kā pēc ceļu negadījuma pareizi aizpildīt saskaņoto ziņojumu

Saskaņotais paziņojums (SP) ir ieguvis stabilas pozīcijas, fiksējot ceļu satiksmes negadījuma apstākļus, tomēr autovadītāji, aizpildot SP, mēdz pieļaut kļūdas, kuras var sarežģīt apdrošināšanas atlīdzības izmaksu procedūru, informē Latvijas transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs (LTAB). Tāpēc ir izveidots informatīvs sižets, kurā tiek skaidrots, kā pareizi aizpildīt SP, lai nerastos sarežģījumi un apdrošinātājs varētu izvērtēt ceļu satiksmes negadījuma (CSNg) apstākļus un pieņemt lēmumu par apdrošināšanas atlīdzību.

2014.gada pirmajos deviņos mēnešos bija 23 011 CSNg, par kuriem ir iesniegti zaudējumu pieteikumi apdrošināšanas sabiedrībās, no tiem vairāk kā 63% ir reģistrēti SP datubāzē, liecina LTAB statistika.

"Saskaņotā paziņojuma izmantošanas popularitāte ir joprojām augsta, tomēr CSNg skaits, kuri fiksēti ar SP starpniecību, būtiski vairs nemainās. SP izmantošanas īpatsvars nedaudz svārstās, tomēr kopumā tas ir stabilizējies un paliek gandrīz nemainīgs. Tomēr neraugoties uz  to, ka SP izmantošanā Latvijas autovadītājiem ir jau 10 gadu ilga pieredze, diemžēl vēl joprojām tiek pielaistas būtiskas kļūdas šī dokumenta aizpildīšanā, kas var apgrūtināt apdrošināšanas atlīdzību izmaksu procedūru", stāsta LTAB valdes priekšsēdētājs Juris Stengrevics.

Reizēm autovadītāji aizmirst, ka saskaņotais paziņojums ir primārais dokuments, pēc kā tiks noteikta katra autovadītāja atbildības pakāpe par CSNg rezultātā nodarītajiem zaudējumiem, novērojis LTAB. Visi pārējie dokumenti  (liecības, iesniegumi) tiek analizēti pakārtotā secībā. Dažreiz autovadītāji neņem vērā, ka arī vainīgajai pusei ir jāiesniedz savs SP eksemplārs, pretējā gadījumā, Obligātās civiltiesiskās transportlīdzekļu apdrošināšanas (OCTA) likums paredz, ka apdrošinātājam ir tiesības vērsties ar regresa prasību pret avārijas izraisītāju.

"Skaidrs, ka SP ir ērts veids, kā fiksēt CSNg apstākļus, tomēr jāņem vērā, ka tas ir dokuments, uz kura pamata tiek pieņemts lēmums par apdrošināšanas atlīdzību, tādēļ, lai arī pēc avārijas pastiprināta stresa apstākļos transportlīdzekļu vadītājiem var būt apgrūtinoši ievērot visas nianses SP noformēšanā, tas ir jāaizpilda rūpīgi, un pēc aizpildīšanas vēlreiz jāpārbauda dokumentā norādītā informācija.

Iekļūšana CSNg jau tāpat sagādā raizes, tāpēc, lai neradītu tālākas problemātiskas situācijas un sarežģījumus saistībā ar atlīdzības saņemšanu gan no finansiālā aspekta, gan atlīdzību izmaksas termiņa ziņā, būtu vēlams iepazīties ar SP aizpildīšanas instrukciju jau laikus," skaidro LTAB pārstāvis Stengrevics.

SP eksemplāru ikviens autovadītājs var saņemt pie sava apdrošinātāja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Motori
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt