Dienas ziņas

Neziņa Talsu novadā vairo paniku

Dienas ziņas

Kavējas Valmieras teātra rekonstrukcija

Uzņēmumi drīkst reģistrēt auto kā operatīvo transportu

Vai privātie uzņēmēji var aprīkot auto ar bākugunīm?

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Dažādus valsts dienestu pakalpojumus ar īpašu atļauju var sniegt arī privātie uzņēmumi, piemēram, pasākumos sniedzot neatliekamo medicīnisko palīdzību. Tas nozīmē, ka atsevišķu uzņēmumu auto var tikt aprīkoti ar zilām bākugunīm.

Uzņēmums, kas piedāvā neatliekamo medicīnisko palīdzību kā pakalpojumu, piemēram, publiskos pasākumos savu auto aprīkojis ar bākugunīm.

"Protams, protams. Viss ir legāli. Mēs esam oficiāls transports Neatliekamajam medicīniskās palīdzības dienestam. Apkalpojam dažādus pasākumus. Sporta pasākumi – auto sporta, moto sporta. Pilsētas svētkus. Vēl apkalpojam slimnīcas. Mums ir tāda funkcija kā slimnieku pārvešana no slimnīcas uz mājām, arī starp slimnīcām. Kovida slimniekus aprūpējam,'' sacīja SIA ''Milur'' valdes loceklis Vitālijs Pasečņiks.

Ja autovadītājs ir kvalificēts, lai būtu operatīvā transporta šoferis, un pakalpojumus sniedz ārstniecības personas, tad viss ir kārtībā, skaidroja Veselības ministrijā.

"Komercuzņēmumi, kuri vēlas sniegt neatliekamās medicīniskās palīdzības pakalpojumus, iesniedz ministrijā nepieciešamo dokumentāciju, tajā skaitā atbilstoši aprīkota, krāsota, aplīmēta auto foto. Veselības inspekcija pārbauda atbilstību noteiktajiem standartiem. Ja viss atbilst, tad operatīvā transportlīdzekļa statusu reģistrē Ceļu satiksmes drošības direkcijā," stāstīja ministrijas pārstāvis Oskars Šneiders.

Tas, ka transports izskatās tik līdzīgs dienesta trafaretiem, ir pat pareizi. Pārkāpumi būtu pretējā gadījumā, ja auto nebūtu ievērojis noteikto operatīvo transportu krāsojumu, pastāstīja Valsts policijā. Latvijā privātpersonas vai uzņēmumi reti imitē operatīvos transportus. Starp pārkāpumiem biežākais ir bākuguņu uzstādīšana. 

"Mūsu redzeslokā vairāk ir gadījumu, kad transportlīdzeklis daļēji ir aprīkots ar operatīvā transporta elementiem. Piemēram, bākugunis vai zilās gaismas signāli. Dažreiz tie ir gadījumi, kad cilvēks apzināti aprīkojis, dažreiz gadījumi, kad nopircis ārvalstīs bijušo operatīvo transportu, bet, reģistrējot Latvijā, šīs izmaiņas nav novērsis," skaidroja Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Juris Jančevskis.

Policijā gan uzsvēra, ka pārkāpums nav tikai zilās gaismas. Pietiek arī, ja citus satiksmes dalībniekus maldina ar auto krāsojumu un uzrakstiem. 

"Ja šis krāsojums līdzināsies kādam no operatīvā transporta statusiem, viņš maldinās citus satiksmes dalībniekus – to var vērtēt kā pārkāpumu," uzsvēra Jančevskis.

Par operatīvā transporta imitēšanu paredzēta administratīvā atbildība – naudas sods no 140 līdz 430 eiro un divi soda punkti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti