Sadaļas Sadaļas

Rīta Panorāma

Intervija ar Denisu Paškeviču, Valteru Mucenieku un Neffa Irizarriju

Rīta Panorāma

Intervija ar Annu Kononovu

Elektroniskās ceļazīmes uz VIA Baltica šosejas

Uz «Via Baltica» uzstādīs mainīgās elektroniskās ceļa zīmes - veidos viedo transporta sistēmu

Trīs gadu laikā VAS "Latvijas Valsts ceļi" (LVC) plāno īstenot projektu "Smart E67", ieviešot viedās transporta sistēmas "Via Baltica" maršrutā, vēsta LVC. Projekta ietvaros tiks uzstādītas mainīgās elektroniskās ceļa zīmes.

Līdz 2018.gada rudenim plānots uzstādīt mainīgās informācijas ceļa zīmes, modernizēt esošos luksoforus un pielāgot tos adaptīvam darba režīmam, kurā gaismas tiek pārslēgtas, ņemot vērā aktuālo satiksmes situāciju, uzstādīt jaunas laikapstākļu stacijas un modernizēt esošās, kā arī izveidot satiksmes reāllaika videonovērošanu un negadījumu novēršanas risinājumus atsevišķos satiksmes mezglos.

“Šis būs pirmais tik apjomīgs projekts Latvijas valsts autoceļu tīklā. No autovadītājiem jau ilgāku laiku esam saņēmuši pieprasījumus pēc pamanāmām un efektīvām brīdinošām ceļa zīmēm. Tie ceļu lietotāji, kas ir braukuši pa autoceļiem citās Eiropas valstīs, arī bieži atsaucās uz līdzīgu sistēmu efektivitāti. "Interreg" programma bija viena no iespējām, kā Latvijā uzsākt strukturēto darbu pie viedo tehnoloģiju ieviešanas uz autoceļiem, tāpēc uzrunājām Igaunijas kolēģus kopīgam projektam,” stāsta projekta "Smart E67" vadītājs, LVC Satiksmes informācijas centra vadītājs Boriss Jeļisejevs.

Projekts "Smart E67" Latvijā būs vērsts uz kravu pārvadājumu un pasažieru transporta plūsmas efektivitātes un drošības uzlabošanu "Via Baltica" (E67) posmā no Ainažiem līdz Lietuvas robežai. Ar tā palīdzību plānots samazināt braukšanas laiku uz maģistrāles. 

“Projekts "Smart E67" ir nākamais solis uz tiešsaistes satiksmes plūsmas pārvaldību Igaunijas valsts ceļos. Līdz šim mēs esam veikuši monitoringu un dažādus mērījumus, un tagad parādījusies iespēja pāriet uz nākamo līmeni – aktīvu komunikāciju ar autovadītājiem uz ceļa, informējot tos par sarežģījumiem un ierobežojumiem, lai uzlabotu drošību uz ceļa un ekonomētu ceļā pavadīto laiku,” norāda Igaunijas Ceļu administrācijas Informācijas tehnoloģiju departamenta projektu vadītājs Kristjans Duubass (Kristjan Duubas).

"Smart E67" tiks realizēts ERAF pārrobežu sadarbības programmas "Interreg Central Baltic" ietvaros. Projekta iniciators un vadošais partneris ir LVC un tiks īstenots sadarbībā ar Igaunijas Ceļu administrāciju. Viedās transporta sistēmas elementus paredzēts uzstādīt uz "Via Baltica" (E67) gan Latvijā, gan Igaunijā, posmā Tallina–Rīga–Bauska–Lietuvas robeža. Projekta kopējās izmaksas ir 2,5 miljoni eiro, no tiem 85 procenti ir ERAF līdzfinansējums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Motori
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt