Sadaļas Sadaļas

Uz Latvijas ceļiem 24 stundu garumā risināsies ātruma kontroles maratons

Šogad pirmo reizi Latvijā norisināsies ātruma kontroles maratons, kura laikā 24 stundas, sākot ar 16.aprīļa pulksten 6.00, Valsts policijas (VP) darbinieki īpaši intensīvi kontrolēs atļautā braukšanas ātruma ievērošanu, informēja VP Sabiedrisko attiecību nodaļa. Šis maratons pirmo reizi vienlaicīgi notiks arī Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs, sadarbojoties visām ar ceļa satiksmes drošību saistītajām institūcijām.

Ātruma kontroles maratona mērķis ir atturēt transportlīdzekļu vadītājus no pārkāpumu izdarīšanas, kas saistīti ar atļautā braukšanas ātruma neievērošanu, un aicināt autovadītājus izvēlēties tādu braukšanas ātrumu, kas ir drošs pašiem un pārējiem ceļu satiksmes dalībniekiem.

Aicinot šoferus uz apdomīgu rīcību, par akcijas saukli izvēlēts viens no Ceļu satiksmes drošības dienesta kampaņu lozungiem “Brauc ar prātu – paliec dzīvs!”, kas vērsta pret ātru un agresīvu braukšanas stilu. Jāpiebilst, ka tieši apzināta braukšanas ātruma pārsniegšana un neatbilstoši apstākļiem izvēlēts braukšanas ātrums aptuveni 40% gadījumu izvēršas ceļu satiksmes negadījumā.

24 stundu ātruma kontroles maratona idejas autori ir Vācijas ceļu policija, kas pirmo reizi to īstenoja 2012.gadā, gūstot labus panākumus ceļu satiksmes drošības uzlabošanā.

„Maratona būtība ir pievērst uzmanību atļautajam braukšanas ātrumam kā arī pievērst uzmanību atļautā braukšanas ātruma ievērošanai un aicināt vadītājus izvēlēties tādu braukšanas ātrumu, kas ir drošs pašiem un pārējiem ceļa satiksmes dalībniekiem. Šī akcija ir preventīva un sagaidāmais rezultāts ir pievērst uzmanību šai problēmai, jo apmēram 40 % gadījumu tā vai citādāk nepareiza ātruma izvēle ir par iemeslu smagākiem vai mazāk smagākiem negadījumiem uz ceļiem," skaidro Locs.

Akcija guva plašu popularitāti, kā arī to atzinīgi novērtēja visa sabiedrība. Pēc Vācijas pieredzes arī citas valstis ir īstenojušas šādu akciju, taču šogad pirmo reizi ātruma kontroles maratonā piedalīsies vienlaicīgi lielākā daļa ES dalībvalstu. Šādu risinājumu ierosināja Eiropas ceļu policijas tīkla (TISPOL) biedri – visu Eiropas dalībvalstu ceļu policijas augstākās amatpersonas, kuras strādā kopā, lai uzlabotu satiksmes drošību visā Eiropā, īpaši akcentējot nepieciešamību samazināt ievainoto un bojā gājušo satiksmes dalībnieku skaitu ceļu satiksmē.

2015.gada pirmajos trīs mēnešos uz Latvijas ceļiem ievainojumus guvuši 814 satiksmes dalībnieki, bet dzīvību zaudējuši 39. Savukārt par pārsniegtu atļauto braukšanas ātrumu šoferiem sastādīti jau 19 730 administratīvā pārkāpuma protokoli.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Motori
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt