Dienas ziņas

Elektrisko ģitāru izgatavošana - hobijs, kas atmaksājas

Dienas ziņas

Cīņa ar «Spaisu» - cīņa ar vējdzirnavām?

Topošajiem mopēdu vadītājiem jāmācās vairāk

Topošajiem mopēdu vadītājiem jāmācās vairāk

Līdz šim topošajiem mopēdu vadītājiem bija tikai pareizi jāatbild uz divdesmit testa jautājumiem, bet no 1. aprīļa  būs  jākārto arī vadīšanas eksāmens - pareizi jāizbrauc astoņas figūras. Policijas inspektori ir pārliecināti, ka šāds eksāmens ļaus pārbaudīt prasmes un disciplinēs jaunos vadītājus.

Tomēr šoferi ar stāžu uzskata, ka arī mopēdistiem, tāpat kā motociklu vadītājiem, būtu jāpārbauda arī  braukšanas prasme pilsētas ielās.  

 Līdz šā gada 1. aprīlim, lai kļūtu par mopēda vadītāju atlika vien sasniegt 14 gadu vecumu un nokārtot teorijas eksāmenu, bet braukšanas prasmes  palika uz katra paša sirdsapziņas, kas nereti noveda pie ceļu satiksmes negadījumiem. Pagājušajā gadā Zemgalē reģistrēti 24 ceļu satiksmes negadījumi, kuros iesaistīti mopēdu vadītāji.

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes inspektors Aigars Tutiņš atceras divus negadījumus, kas ir notikuši Jelgavas pilsētā, un  ir saistīti ar drošas distances neievērošanu.

Lai šādu situāciju būtu  mazāk,  turpmāk mopēdistiem  līdztekus teorijai būs jākārto arī vadīšanas eksāmens - jāizbrauc astoņas figūras.

Ceļu satiksmes drošības direkcijas Jelgavas nodaļas galvenais eksaminācijas inspektors Jevgēnijs Rindjonoks skaidro, ka šīs figūras „ļauj pārbaudīt topošā mopēda vadītāja iemaņas pie attiecīgajiem braukšanas ātrumiem, pie attiecīgajiem manevriem, to, kā viņš māk izpildīt un cik viņš pārliecinoši jūtas, vadot šo transporta līdzekli”.

Salīdzinot ar eksāmenu, kas jākārto motociklu vadītājiem, tas gan būs vieglāks, jo braukšanas prasmes uz ielas netiks pārbaudītas.

 Autovadītājs ar 27 gadu stāžu Valērijs pārliecināts, ka ari mopēdistiem eksāmenā būtu jābrauc pa pilsētu.

„Viņi taču pa pilsētu brauc, nevis figūras kaut kādas. Viņi taču pa pilsētu dzenā tos mopēdus,” saka autobraucējs.

Tutiņš gan uzskata, ka arī eksāmens laukumā disciplinēs jaunos vadītājus, „jo, kā mēs zinām, pirmais motors jaunajam cilvēkam ir mopēds, un, ja mēs kāpjam virsū motoram - mopēdam, tad mēs uzņemamies atbildību”.

Daudzi jaunieši par jauno kārtību gan vēl nav informēti, tomēr tas nodomus iegūt vadītāja apliecību nemainīšot.

 Svētes pamatskolas audzēkne Laura Upelniece atzīst, ka prakse „ir daudz labāk, jo teorijā mēs varam visi būt gudri, bet, kad praktiski ir jāuzsēžas un jābrauc, ne vienmēr tas ir tik vienkārši”.

Statistika liecina, ka  Latvijā reģistrēti 25 000 mopēdu, bet Zemgales reģionā mopēdi jeb skūteri visiecienītākie ir Jelgavas pilsētā un Jelgavas novadā. - CSDD šajos novados reģistrēti 818 šādi braucamrīki. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti