4. studija

4. studija

4. studija

Ideālais cepetis: šefpavāru noslēpumi

Auto negadījums pagalmā: vai policija vilcina izmeklēšanu?

Stāvvietā apskādē auto, vainīgais esot zināms – bet izmeklēšana iestrēgst

Ja kāds apskādē jūsu automašīnu stāvvietā un pat ja jums ir zināms vainīgā spēkrata numurs, policijā izmeklēšana var iestrēgt pat uz trīs mēnešiem, un attiecīgi arī apdrošinātāja atlīdzība ilgi jāgaida, pārliecinājās LTV raidījuma “4.studija” skatītājs, auto īpašnieks Pēteris.

 “Problēma radās 23.septembrī -  biju noparkojis mašīnu pagalmā. Gāju mājās, pamodos no rīta, kad draugs zvana - izej ārā, tava jaunā mašīna, tavs jaunais pirkums ir bojāts,” stāstīja Pēteris. “Automašīnai ir sabojāts spārns, bamperis un ir vēl daži vizuālie defekti.”

Notikuši redzēja Pētera kaimiņš, kurš pastāstīja, ka Pētera spēkratu sabojāja kravas automašīna. Tās šoferis, pēc kaimiņa stāstītā, vienkārši izgāja ārā, apskatījās un aizbrauca prom.

Taču kaimiņš piefiksēja arī kravas auto “Mercedes” numura zīmi, tāpēc cietušais uzreiz izsauca policiju un uzrakstīja iesniegumu, arī kaimiņš sniedza savu liecību.

Pagājuši trīs mēneši, bet rezultāta nav, jo, lai gan vainīgo nebūt nav grūti atrast,  jo kravas auto īpašnieki iesnieguši dokumentus, ka negadījuma dienā mašīna ir atradusies ārpus valsts - tā ir bijusi reisā un pārvadājusi kravu.

Situāciju varētu atrisināt ekspertīze, bet arī tas nav tik vienkārši, jo kravas auto nemitīgi brauc reisos. Ekspertīzē varētu noskaidrot, vai skrāpējumi uz kravas auto atbilst Pētera mašīnai nodarītajai skādei, jo lielākā daļa tālbraucēju mašīnas ir ļoti apskrāpētas.

Ekspertīze jau esot ir veikta, bet joprojām neesot apkopoti visi pierādījumi. Policija skaidro, ka likums nosaka administratīvajā lietā pieņemt lēmumu deviņu mēnešu laikā, un likumsargu nešaubās, ka viņi iekļausies termiņos.

Tikmēr cietušajam nekas cits neatliek, kā gaidīt policijas lēmumu.

Ja “Mercedes” markas auto šoferi atzīs par vainīgu, viņam draud sods līdz 700 eiro un tiesību atņemšana uz laiku līdz diviem gadiem. Bet, ja jums gadās apskādēt kādu transporta līdzekli, vajadzētu atstāt logā zīmīti ar jūsu vārdu, mašīnas numuru un telefonu, vai arī par notikušo ziņot 112, tad policija to neuzskatīs par notikuma vietas pamešanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Motori
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti