Dienas ziņas

Jaunas dabas takas

Dienas ziņas

Atlantā izceļas nekārtības pēc melnādaina vīrieša nošaušanas

Saldū atklāts "Tehnikas ceļš"

Saldū atklāts «Tehnikas ceļš»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Tā ir iespēja gūt informāciju par tehniku, ar kuru strādāja iepriekšējās paaudzes – tā par Saldus novadā izveidoto jauno tūrisma objektu “Tehnikas ceļš” saka tā īstenotāji. Apskatāmas piecas tehnikas vienības, kuras Saldus–Kuldīgas autoceļa malā izvietotas tā, lai tās būtu redzamas un pie tām varētu apstāties jebkurā laikā.

Lai dotos aplūkot, kā Saldus novadā izveidots jaunais tūrisma objekts “Tehnikas ceļš”, talkā ņemti gan joki, gan gados bagāti spēkrati un tad tik uz priekšu – 17 kilometri pa Saldus–Kuldīgas šoseju. Šobrīd "Tehnikas ceļā" novietotas piecas vienības. Tā kā divas no tām cilvēkus priecē jau daudzus gadus, radusies ideja ceļu turpināt.

"Mums ir paaudze, kas ir redzējusi, kā strādā šī tehnika, paaudze, kas ir strādājusi ar šo tehniku un tagad jaunā paaudze, kas var gūt informāciju no cilvēkiem, kas to darījuši," saka Saldus novada domes priekšsēdētāja vietnieks Raivis Zīrups.

Braucot no Saldus, pirmā pieturas vieta ir Druvā, kur Anglijā ražotā tvaika lokomobīle kuļmašīnas darbināšanai atrodas jau 40 gadus. Par to allaž rūpējies līdzās esošais uzņēmums.

"Tā taču ir Druvas seja," uzsver SIA “Saldus Druva” valdes priekšsēdētāja Marita Spundiņa.

Pie katra objekta ir apraksts par tā ražošanas laiku un to, kādiem darbiem konkrētā tehnikas vienība izmantota.

Viens no uzņēmumiem, kurš aktīvi iesaistījes ieceres īstenošanā, ir "Saldus meliorācija". Namiķos esošais kāpurķēžu traktors "Staļiņecs 80" te atrodas jau no 1980. gadiem, savukārt pie Lutriņu ciema izvietotais kāpurķēžu traktors un kūdras savākšanas mašīna vēl pērn tika izmantota. Arī nākamais objekts - kāpurķēžu trošu ekskavators, kas paredzēts tranšeju, kanālu, grāvju, dīķu būvei un atjaunošanai, dīkstāvē ir tikai četrus gadus.

"Tehnikas ceļa" pirmais vai noslēdzošais objekts ir zemnieku saimniecības “Ķiveļi” uzticētā 20. gadsimta sākumā Anglijā ražotā transportējamā zālāju sēklu kuļmašīna, kas nu apskatāma Jaunlutriņu pagasta Ošeniekos. Jau šobrīd ir plāni šo ceļu papildināt ar jauniem objektiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti