Panorāma

Fonds «Plecs» sagatavo pirmos VIP vecākus

Panorāma

Panorāma

Antīkie un senie auto izbrauks «Baltijas ceļu»

Sācies seno spēkratu salidojums «Rīga Retro 2019»

Pie Rīgas Motormuzeja 17. augustā no rīta dots starts ikgadējam seno spēkratu salidojumam „Rīga Retro 2019”.Šogad pasākums veltīts Baltijas ceļa 30.gadadienai, un tajā piedalīsies teju divsimt dažādu laiku spēkratu.

Agris Šmits par antīko automašīnu salidojumuMāra Rozenberga

  "Kopējais dalībnieku skaits ir tuvu pie 250 ekipāžām, un, iespējams, ka no Igaunijas mums šodien pievienosies vēl kādi braucēji. Šajā braucienā piedalās arī kravas automašīnas un autobusi, tai skaitā unikāls, Latvijā restaurēts „Ikarus Lux”. Vecākais spēkrats, kas piedalās, ir 1912.gadā ražots „Ford” automobilis. Pēc nolikuma var piedalīties spēkrati, kas ir reģistrējušies un izgājuši zināmu atlasi – no automobiļu būves pirmsākumiem līdz 1989.gadam, kad notika Baltijas ceļš,” stāsta Latvijas Antīko automobiļu kluba vadītājs Agris Šmits.

  Volgas, žigulīši un moskviči 17. augustā izraisīja nostalģiskus smaidus ne vienā vien sejā. Cauri Rīgai devās ap 150 antīko un seno automašīnu, arī daudz igauņu spēkratu. Daži ceļu uz Rīgu sāka vakar, daži – ļoti agri šorīt. Kopā ar latviešiem viņi šodien dodas uz Viļņu. No turienes rīt jau kopā ar lietuviešiem  sāks braucienu pa Baltijas ceļa maršrutu, lai atgādinātu par fantastisko akciju, kas pirms 30 gadiem savienoja trīs Baltijas valstu galvaspilsētas.

  Seno auto entuziasts Jānis Odiņš pirms trim gadiem atradu lielisku žigulīti un nolēma to restaurēt kā milicijas mašīnu.

  “Viņa nav grūti ekspluatējama, ja ir labs žigulis, tad ar viņu mūsdienu straumē var iekļauties, bet es domāju, ka šī nav tā mašīna, ar kuru vajadzētu braukt diendienā,” atzīst seno automobiļu entuziasts Jānis Odiņš.

  Ja atjaunoju, tad gribu līdz pēdējam sīkumam visu izdarīt precīzi, saka Jānis Odiņš.

  Savukārt salaspilietim Arnoldam Tučam jaunībā neesot bijusi mašīna, tāpēc ļoti gribējies atrast tieši tādu – īstu padomju laika spēkratu. 21. Volgu pirms vairākiem gadiem nopircis no kāda pensionāra.

  “Tas onkuls tālāk kā uz mežu pēc sēnēm nekad nebrauca, un kad bija lietus, tad arī nebrauca, ļoti labi saglabāta, viss ir oriģinālais, krāsojums oriģinālais un viss ir ideālā stāvoklī, piecus gadus izeju tehnisko apskati ar pirmo reizi ļoti laba, lepns tāds braucot, bagātīga sajūta,” stāsta Arnolds.

  Šogad antīko automobiļu salidojums notiek Baltijas ceļa zīmē. Tāpēc īpaši daudz retro auto parādē redzami tieši padomju laikos ražotie spēkrati. Volgas, žigulīši un moskviči stājas rindās un raisa nostalģiskus smaidus daudzās sejās.

  “Automobilis, protams, nospēlēja lielu lomu, jo ar automašīnām jau bija jāaizbrauc līdz turienei, un domājot par šo pasākumu, skatījāmies vēsturiskās bildes, un tā doma tā arī radās – stāv ļaužu kolonna un blakus stāv spēkrati, protams, ka 1989.gadā tie bija padomju laikos būvētie un Padomju Savienībā ražotie spēkrati, un šogad uz pasākumu esam aicinājuši tos padomju laika automobiļus, kas bija raksturīgi tam pasākumam,” skaidro Rīgas Motormuzeja direktora vietnieks Agris Šmits.

  Baltijas ceļa maršrutu šogad izbrauks vairāk nekā 200 antīkās un senās mašīnas ar visu trīs Baltijas valstu numuriem. Andreass ar draugiem šorīt jau pulksten 6 sēdās savā Volgā, lai no Tartu nokļūtu Rīgā.

  “Mūsu neatkarība man ir ļoti svarīga, es esmu jaunāks, esmu dzimis 1991.gadā un pats neesmu pieredzējis Baltijas ceļu, tāpēc man šķiet svarīgi šo maršrutu izbraukt šodien. Vispār Volga nav īpaši atšķirīga no citām mūsdienu mašīnām, nav grūti braukt, tikai mazliet lēnāka,” atzīst  “Volgas” īpašnieks Andreass Nikols.

  No Viļņas Ģedimina laukuma atpakaļ uz Rīgu un tālāk uz Tallinu dosies jau vairāk nekā 200 spēkratu. Pirmdienas rītā tos varēs apskatīt pie Brīvības pieminekļa.

   

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Motori
  Dzīve & Stils
  Jaunākie
  Interesanti