Rīta Panorāma

Zoom intervija ar Elīnu Vikmani

Rīta Panorāma

Atgriešanās Latvijā

Drošība uz ceļa: eksāmeni Biķernieku trasē

Rīgā CSDD braukšanas eksāmeni motocikliem un kravas auto notiks Biķernieku trasē

Rīgas un Pierīgas iedzīvotājiem jārēķinās, ka šogad motociklu, mopēdu, kravas mašīnu un autobusu braukšanas eksāmeniem mainīta norises vieta. Līdz šim topošie vadītāji devās uz Bauskas ielu, bet tagad viņiem jādodas uz Biķernieku trasi. 

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) Rīgas un Pierīgas iedzīvotājiem motociklu, mopēdu, kravas mašīnu un autobusu eksāmenus no visiem tik ierastās Bauskas ielas šobrīd pārcēlusi uz Biķernieku trasi.

“Tas tiek darīts divu apsvērumu dēļ. Tas ir drošāk mūsu klientiem, jo klientu plūsmas tiek nodalītas. Otrs, mūsu eksaminācijas inspektori tiek sadalīti grupās. Mēs strādājam atsevišķi, pēc iespējas mazāk kontaktējoties savstarpēji,” skaidroja CSDD pārstāvis Māris Lūsis.

Tādējādi B kategorijas eksāmena kārtotāji pulcējas Bauskas ielā, bet motociklisti un lielo transportlīdzekļu vadītāju dodas uz Biķernieku trasi.

Šāda iespēja radusies, jo Covid-19 pandēmijas dēļ Biķernieku trasē nenotiek citi pasākumi. Turklāt šeit inspektoriem pat ir labākas iespējas pārbaudīt jauno vadītāju prasmes laukumā. 

“Priekšrocības, ko mums dod šis laukums, pirmkārt, ir plašums. Mēs figūrās varam labāk pārbaudīt motociklistu sagatavotību. Ātrajās figūrās – šķēršļu apbraukšana ar bremzēšanu un šķēršļu apbraukšana bez bremzēšanas – motociklistam ir iespēja uzņemt ātrumu un braukt ar šo ātrumu, sagatavoties figūras izpildes momentam un veikt šo figūru,” stāstīja Māris Lūsis.

Īpaši padomāts par to, lai eksāmenu kārtotāji un inspektori būtu maksimāli droši pret inficēšanās iespējām.

“Teritorija, kurā tiek pieņemts eksāmens, ir nožogota. Klientiem, ierodoties trasē, ir atsevišķa nojume. Pirms eksāmena sākuma inspektors uzaicina un tālāk jau dodas sagatavoties eksāmenam. Izsniedzam rācijas. Šajā periodā klienti ņem līdzi savas ķiveres un iespēju robežās arī rāciju austiņas izmanto savējās,” stāstīja Māris Lūsis.

Gan kravas automašīnas un autobusi, gan motocikli un rolleri pirms katra eksāmena tiek dezinficēti. Iedzīvotāji visas procedūras pirms eksāmena tiek aicināti nokārtot elektroniskā veidā.

“Mēs aicinām visus klientus pieteikties e-pakalpojumiem CSDD mājaslapā. Arī visus nepieciešamos maksājumus veikt caur e-pakalpojumu mājaslapu,” norādīja Māris Lūsis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Motori
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti