Raidījums «Zebra»: Kā droši un ērti novietot automašīnu ielas malā?

Bieži vien ir grūti atrast stāvvietu, kur nolikt savu automašīnu, bet, kad tādu ieraugi, rodas problēmas, jo iebraukšana šaurās vietās mēdz sagādāt grūtības. Tomēr ir jāzina tikai algoritms jeb pāris soļi, lai droši un ērti varētu novietot savu automašīnu.

Autobraukšana vispār ir ļoti sarežģīts process, kurā vienlaicīgi ir jāseko līdzi daudzām lietām. Lai to atvieglotu, autovadītāji to visu var sistematizēt un padarīt par atsevišķiem elementiem, kur katrs būtu kā viens atsevišķs padoms. Šoreiz padoms par to, kā droši un mierīgi novietot automašīnu ielas malā starp blakusesošajiem transporta līdzekļiem.

"Vispirms jāiemācās algoritms, kas ir jāizdara konkrētās darbībās. Galvenokārt cilvēkiem sagādā problēmas tas, ka cilvēks piebrauc par tuvu vai par tālu, par vēlu griež stūri, par daudz griež stūri vai neseko līdzi tam, kas apkārt notiek. Bet, ja ievēro visu algoritmu, tad ar auto novietošanu nevajadzētu rasties problēmām.

Es domāju, ka tie cilvēki, kuri pie mums ir izgājuši šo parkošanās kursu, viņi atviegloti nopūšas, jo tur nav nekā sarežģīta. Tas viss ir ļoti vienkārši, raidījumam "Zebra" stāsta "Drošas braukšanas skolas" (DBS) pārstāvis Artūrs Priednieks.

Autovadīšanas eksperts Artūrs Priednieks arī paskaidro, kā tas visvieglāk izdarāms: "Atrodam vietu, kur mēs gribam noparkoties, nostājamies blakus mašīnai aiz kuras mēs gribam novietot savu automašīnu. Intervālam līdz mašīnai jābūt no pusmetra līdz metram. Tajā momentā, kad esam izlīdzinājušies ar mašīnu, stāvam paralēli blakus, sagriežam stūri līdz galam pa labi un sākam kustību. Tai momentā, kad sākam kustību, skatāmies kreisajā spogulītī, lai mēs pilnībā ieraudzītu to mašīnu, kurai priekšā mēs gribam noparkoties. Kad mēs pilnībā redzam spogulī aizmugurējo mašīnu, iztaisnojam stūri un braucam pret apmali tā, lai leņķis pret apmali būtu 45 grādi. Tālāk skatāmies jau uz otru mašīnu, kur mēs varam iegriezt automašīnas priekšu. Tiklīdz mums aiz priekšējās statnes ir parādījusies priekšējās mašīnas aizmugurējā kreisā lampa, tā jau ir zīme, ka mēs varam griezt stūri atpakaļ un iegriezt automašīnas purngalu un iztaisnot mašīnu. Ja vajadzīga kāda korekcija, pabraucam mazliet uz priekšu, un mašīnas stāvlaukumā ir skaisti izvietotas viena aiz otras."

Cerams, ka autovadītājiem šis padoms noderēs un turpmāk automašīnas novietošana gar ielu malām problēmas nesagādās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti