Policija aicina uz ceļa uzmanīties no meža zvēriem

Gada pirmajās divās nedēļās reģistrēti jau astoņi Ceļu satiksmes negadījumi (CSNg), kuros ir iesaistīti meža dzīvnieki. Tajos gan nav ne cietuši, ne bojā gājuši cilvēki, Latvijas Radio atklāj Valsts policijas (VP) pārstāve Vineta Mistre.

Policijas pārstāve aicina īpaši uzmanīties mežu, kā arī ar rapšiem apsētu lauku tuvumā, kur ir lielāka iespēja, ka dzīvnieki šķērsos ceļu. Bīstamākais uz ceļa ir alnis.

"Automašīnas sadursme ar alni – tas nozīmē parasti negadījumu ar smagām sekām, proti, šādos gadījumos ir jārēķinās, ka tad ir vai nu cietis vai bojā gājis pasažieris vai arī automašīnas vadītājs," stāsta VP pārstāve Mistre.

"Vēl ir arī jārēķinās, ka stirnas un brieži, īpaši vēlā rudenī un pavasaros, mēdz klejot lielos baros. Tas nozīmē, ka autovadītājiem ir jārēķinās - ja viņi redz, ka ceļam tuvojas vai iet pāri viens briedis vai stirna, tad var būt arī tā, ka tam sekos vēl divi, trīs un vēl vairāki dzīvnieki."

Gadījumā, ja notriekts meža dzīvnieks, vadītājam galvenais ir informēt VP, zvanot pa tālruni 110. Policija informēs Valsts meža dienestu (VMD), kurš tālāk izlems, ko darīt ar notriekto dzīvnieku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Motori
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti