No svētdienas automašīnām jābūt obligāti aprīkotām ar ziemas riepām

No svētdienas, 1. decembra, visiem auto, kuru masa nepārsniedz 3,5 tonnas, jābūt aprīkotiem ar ziemas riepām. Neievērojot noteikumus, paredzēts 30 eiro sods. Ziemas riepām minimālais protektora dziļums var būt četri milimetri.

Policija vērš uzmanību uz to, ka ziemā braukšana bez laika apstākļiem piemērotām riepām ir bīstama, jo aukstajā laikā uz ceļiem veidojas ledus, kas samazina riepu saķeri ar ceļa virsmu, tādēļ var sākties slīdēšana.

Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds KrapsisAnnija Petrova
  "Kopumā sabiedrības, autovadītāju izpratne par šiem jautājumiem, kas skar drošību, ziemas riepu savlaicīgu uzmontēšanu uz saviem transportlīdzekļiem, ir mainījusies uz pozitīvo pusi. Vairāk varētu runāt par to, ka ne vienmēr šīs ziemas riepas ir atbilstošas kvalitātes. Svarīgi, lai riepa nebūtu veca. (..) Skaidrs, jo vecāka riepa, jo kvalitāte šai riepai ir krietni sliktāka nekā jaunajām riepām," sacīja Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis.

   

  Krapsis norādīja, ka autovadītājiem kritiskāk jāvērtē riepu kvalitāte. "Jo mēs formāli izpildām prasību – aprīkojam automašīnu ar ziemas riepām, un tas protektors atbilst tām minimālajām prasībām, bet tas nebūt nenozīmē, ka pie kaut kādiem apstākļiem – spēcīga sniega vai melnā ledus – šī automašīna būs valdāma," klāstīja Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Motori
  Dzīve & Stils
  Jaunākie
  Interesanti