Rīta Panorāma

Intervija ar Ievu Sutugovu

Rīta Panorāma

Laika ziņas

Motociklisti un velosipēdisti jau ir ielās

Motociklistus aicina nesasteigt jaunās sezonas atklāšanu

29. aprīlī ar parādes braucienu pa Rīgas ielām oficiāli tiks atklāta 2017. gada motosezona. Šāda veidā motociklisti atgādina autovadītājiem, ka viņi un arī velosipēdisti atkal ir uz ceļiem un visiem ceļu satiksmes dalībniekiem vajadzētu būt uzmanīgākiem vienam pret otru. Diemžēl šogad uz ceļiem bojā gājis jau viens motociklists un trīs velosipēdisti.

Lai gan pavasaris tik tikko ir sācies, vīri un dāmas jau izvilkuši savus dzels rumakus ārā no garāžām un devušies ielās. Motociklists Aivars Freimanis motobraucējus šobrīd aicina būt īpaši uzmanīgiem.

“Nevajag sasteigt. Lai kāda tā temperatūra ārā nebūtu, asfalts vienalga ir auksts un saķere ar riepu nav laba. Tas faktiski ir gandrīz kā braukt pa ledu. Tad, kad lien ārā kādos +5 grādos, ir jābūt ļoti uzmanīgiem,” norāda Freimanis.

Šogad uz ceļiem bojā gājis jau viens motociklists. Pērn ceļu satiksmes negadījumos miruši 12 motociklisti un to pasažieri, vēl seši nokļuvuši aizsaulē, braucot ar mopēdiem.

Instruktors Ģirts Vilnis aicina motociklu vadītājus pirms sezonas atklāšanas iesildīties un atgūt pa ziemu nedaudz piemirstās braukšanas iemaņas. “Tiem, kas var ziemā pabraukt pa kādu krosa trasi, tiem iemaņas būs labākas. Tiem, kas brauc tikai vasarā, tikai pa asfaltu, protams, iemaņas nebūs tik labas. Pašiem vajadzētu padomāt par savām iemaņām un to, ko viņi māk un nemāk,” uz pašu motociklistu atbildību norāda instruktors Ģirts Vilnis.

Savukārt, izbraucot uz ceļa, jārēķinās, ka daļa autovadītāju jau ir aizmirsuši par motociklistu eksistenci.

Barbara tikai pērn septembrī nolika tiesības, šogad iegādājusies motociklu un jau kādu nedēļu ar to braukā ikdienas darīšanās. Drošība esot pirmajā vietā. “Dabūju dzelteno vesti. Tētis izmaksāja: teica, ka vajag. Pie krustojumiem piebremzēju, viena tantiņa jau bija, kas mani nepamanīja, smuki aizbrauca pāri neskatoties. Visādi ir,” saka motocikliste Barbara.

Motociklisti nav vienīgie mazāk aizsargātie ceļu satiksmes dalībnieki.

Iestājoties siltajam laikam, uz ielām un ceļiem arvien vairāk parādās arī velobraucēji.

Tādēļ Ceļu satiksmes drošības direkcija autovadītājus aicina būt īpaši piesardzīgiem. “Autovadītājiem ir jābūt uzmanīgiem vienmēr. Bet tomēr ir jāpaskatās divreiz - divreiz! -, it sevišķi ja mēs veicam labo pagriezienu. Varbūt neesam pieraduši, ka no labās puses var braukt velosipēdisti, mopēdisti brauktuves malā. Pirms griežamies pa labi, vēlreiz ieskatāmies spogulī,” iesaka Ceļu satiksmes drošības direkcijas pārstāvis Jānis Aizpors.

Oficiāli Latvijas 2017. gada motosezona, pierūcinot visu Rīgu, tiks atklāta 29. aprīlī. Bet, kā redzams, jau tagad gan motociklistiem, gan velobraucējiem, gan autovadītājiem pirms katra manevra veikšanas vajadzētu skatīties divreiz.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti