Motocikli un velosipēdi atgriežas uz ielām un prasa autovadītāju uzmanību

Saulīte silda, un daudzi velobraucēji un motociklisti jau ir izbraukuši Latvijas ielās. Tas nozīmē, ka uzmanīgākiem uz ceļa jākļūst gan autovadītājiem, gan gājējiem. 

Ņemot vērā sabiedriskā transporta biļešu cenas, autovadītājiem jārēķinās, ka šogad Rīgā divriteņu transportlīdzekļu skaits varētu ievērojami pieaugt. Siltā saulīte likusi daudziem cilvēkiem jau tagad savās ikdienas gaitās doties vai nu ar velosipēdiem, vai nu motorolleriem, vai motocikliem. Tāpēc autovadītājiem jāņem vērā, ka viņi nav vienīgie satiksmes dalībnieki uz ceļa.

"Man liekas, ka neredz vēl. Es esmu pamanījis, ka autovadītāji mūs pamana pēc moto sezonas atklāšanas, tad, kad Rīga ir cietusi kādu stundiņu un kad notiek lielā rūkoņa visā Rīgas garumā, tad viņi saprot, ka motociklistu sezona ir sākusies un tagad viņiem ir jāskatās divreiz spogulī," vērtē motobraucējs Aivars Freimanis (Frīdis).

Frīdis pirms izbraukšanas ielās aicina motobraucējus iesildīties, pabraukāt pa laukumu, lai saprastu, kā rumaks uzvedas līkumos. Jārēķinās, ka asfalts vēl ir auksts un to bieži vien klāj smiltis, tāpēc bremzēšana šobrīd ir apgrūtināta.

Vērtīgs padoms ir arī Katrīnai, kura vēl tikai mācās braukt ar motociklu: "Svarīgākais ir pašam par sevi parūpēties, nevar paļauties, ka autovadītājs tevi pamanīs - pat tāds, kurš ir uzmanīgs un skatās apkārt."

Tikmēr riteņbraucēji pērn galvaspilsētā tika pie virknes jaunu veloceliņu, par ko ir ļoti apmierināti. Neskaties uz to, bieži nākas braukt arī pa ielu, jo daudzās vietās celiņi vēl nav ierīkoti. "Lielākoties autovadītāji ir saprotoši, pats arī esmu autovadītājs. Gadās, protams, jukušie, bet lielākoties nav problēmu," stāsta riteņbraucējs Kaspars.

Savukārt Lāsma cenšas braukt pa veloceliņiem: "Protams, ir vietas, kur jābrauc pa ielām, un tad es labāk izvēlos konfliktēt ar gājējiem. Protams, es pa ielu nebraucu, nekādā gadījumā."

Šogad uz Latvijas ceļiem bojā gājuši jau trīs velobraucēji, vēl citos negadījumos cietuši 15 riteņbraucēji un divi motociklisti.

"Motociklistiem un velobraucējiem ir jārēķinās, ka bez viņiem ceļu satiksmē ir arī pārējie cilvēki. Un mēs skaidri zinām, kas uzvar cīņā starp velobraucēju un autovadītāju. Lielāks cietušais jebkurā gadījumā ir velobraucējs," skaidro Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) pārstāve Ieva Bērziņa, kura aicina uz ceļa visus satiksmes dalībniekus cienīt  citam citu.

 

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Motori
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti