Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Latvijā radīts laimes apģērbs

Londonā popularitāti iekaro elektriskie taksometri

Londonā popularitāti iekaro elektriskie taksometri

Lielbritānijas galvaspilsētas Londonas vadība turpina domāt, kā padarīt milzīgo metropoli zaļāku un cilvēkiem draudzīgāku. Noteiktajam bargajam piesārņošanas nodoklim par iebraukšanu ar auto pilsētas centrā klāt nākušas iniciatīvas elektrisko transportlīdzekļu attīstīšanai. Viena no tām skārusi arī Londonas slavenos melnos taksometrus.  

Pīters Pouvells bijis slavenā melnā Londonas taksometra jeb “kabija” šoferis 23 gadus. Tagad viņš ir viens no diviem tūkstošiem taksistu, kuru “kabijā” dīzeļdzinējs nomainīts pret videi krietni draudzīgāku alternatīvu.

“TX taksi” ir pavisam jauns Londonas elektrisko auto ražotāja projekts, kas tika aizsākts tikai pagājušā gada janvārī, taču jau tagad katrs desmitais Londonas taksometrs ir elektriskais.

Ražotāji apgalvo – ar elektrisko dzinēju taksometrs var nobraukt līdz 600 kilometriem, pēc tam nāk talkā benzīns. 

Pīters saskata vēl daudz citu priekšrocību: “Vecie dīzeļa taksometri kalpoja labi mūsu arodam, taču bija ļoti novecojuši un arvien biežāk lūza, nebija ērti un izmaksāja ļoti dārgi. Un iekšā bija ļoti karsts, dažas dienas bija sajūta, ka salonā vari pat sagaršot tā izplūdes gāzes. Jaunais auto ir pilnīgs pretstats!”

Tomēr ir arī problēmas – taksists uzskata, ka lielajā Londonā joprojām nav pietiekami daudz bezmaksas uzlādes punktu, tāpēc viņš parasti auto uzlādē mājās un lieto benzīnu, kad elektrība beidzas.

Tomēr pilsētas attīstītāji sola, ka tas mainīsies. Pašlaik Lielbritānijas galvaspilsētā ielās izbrauc ap 20 000 elektrisko auto, kuri lieto divarpus tūkstošus uzlādes vietu. Londonas mēra birojs cer, ka kopējais elektroauto skaits nākamo piecu gadu laikā izaugs līdz 330 000, kuru uzlādei būs nepieciešami piecdesmit tūkstoši  uzlādes punktu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Motori
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti