Kas jāzina skolēniem veloapliecības iegūšanai

"Jauno satiksmes dalībnieku forums" ir Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) rīkotas sacensības 4.-6.klašu vecuma grupas bērniem, kuras notiek Latvijas reģionos kopš 1993.gada. Šogad tās ir īpašas ar to, ka velosipēda vadītāja apliecību var iegūt no 10 gadu vecuma.

Pēc jaunajiem noteikumiem ar velosipēdu uz skolu var braukt pat trešās klases skolēni, ja vien ir nokārtots eksāmens un iegūta vadītāja apliecība.

CSDD speciālisti, veidojot uzdevumus, uzmanību pievērsuši ne tikai skolēnu teorētiskajām zināšanām, bet arī prasmei tās pielietot ikdienā.

Šāda pieeja veicina gan satiksmes noteikumu pārzināšanu, gan izpratni par kopējo ceļu satiksmes drošību, kā arī spēju paredzēt, novērtēt un atbilstoši rīkoties iespējami bīstamās situācijas uz ielām vai ceļiem.

Šobrīd notiek reģionālās sacensības, kurās notiek atlase Latvijas komandai, lai startētu starptautiskā līmenī. Skolēni iepriekšējos gados bijuši starp uzvarētājiem Somijā un godalgoto vietu ieguvējiem citviet Eiropā.

Šogad labākā komanda dosies pārstāvēt Latviju uz Norvēģijas galvaspilsētu Oslo.

Skolas, kuras nepiedalās sacensībās, tiek aicinātas organizēt ceļu satiksmes noteikumu apmācību saviem skolēniem un ielūgt ciemos CSDD pārstāvjus pieņemt eksāmenus, lai bērni iegūtu velovadītāju apliecības un justos droši uz ceļiem.

Arī vecāki var vest savus bērnus uz CSDD, lai viņi nokārtotu eksāmenu un tiktu pie kārotās apliecības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Motori
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti