Rīta Panorāma

Vācijā fermeri protestē pret valdības "zaļo politiku"

Rīta Panorāma

Skola 2030: skolotāji stundu laikā paiet maliņā

Padomi auto sagatavošanai ziemai

Kā sagatavot auto ziemai? Padomi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Sinoptiķi nākamnedēļ dažviet Latvijā sola pirmo sniegu. Tas nozīmē, ka šobrīd ir pēdējais brīdis parūpēties par savu automobili, sagatavojot to braukšanai rudens un ziemas apstākļos. Biķernieku kompleksās sporta bāzes vadītājs Normunds Lagzdiņš stāsta, kam vajadzētu pievērst uzmanību.

“Pirmkārt, iestājoties rudenim, lēnā garā jāpārslēdz mūsu domāšana uz ziemas braukšanu,” stāsta Lagzdiņš. Rudenī un ziemā būtiski samazinās redzamība, un auto vairs nav vadāms un bremzējams tik labi kā vasaras sezonā.

“Šobrīd ārā ir +14 grādi. Asfalta temperatūra ir +14, 13 grādi. Tas nozīmē, ka vēl ar vasaras riepām var braukt, nekas traks nenotiks. Tiklīdz temperatūra nokritīsies par 3 – 5 grādiem, noteikti vairāk vasaras riepas nespēs nodrošināt automašīnas saķeri tādā līmenī, kādā mēs gribētu,” norāda eksperts.

Tāpēc prātīgākais būtu jau tagad auto aprīkot ar ziemas riepām. “Minimālajam protektora dziļumam nav jābūt tikai ziemas sākumā, tam jāsaglabājas līdz pat ziemas beigām.”

Vienlaikus jārēķinās, ka,

braucot pa ceļu posmu, kur sakritušas lapas, būs ļoti slidens gan ar ziemas, gan ar vasaras riepām.

Kad riepas nomainītas, jāparūpējas par redzamību. Jāpārbauda, vai deg visas spuldzītes. Lukturi regulāri jāmazgā. “Ja jums rodas sajūta, ka automašīnas lukturi neizgaismo ceļu tā, kā jūs vēlaties, noteikti apmeklējiet servisu, kur ar diagnostikas iekārtu var noteikt to, vai jūsu lukturi ir pareizi noregulēti,” mudina Lagzdiņš.

"Noteikti pārbaudiet vējstiklu slotiņu stāvokli: vai tās nav sasprēgājušas. Pārbaudiet tās arī darbībā. Ja slotiņas atstāj švīkas, tad būs pienācis laiks tās mainīt.

Es iesaku jau šobrīd laikus pāriet uz ziemas vējstikla šķidrumu, pielejot klāt esošajam,” saka Lagzdiņš.

Ja aizsals šķidruma trauciņš, nebūs labi. Arī uz stikla temperatūrai nepiemērots logu šķidrums var radīt sasaluma kārtu.

“Var sasalt apkārt slotiņām, veidot apledojumu. Tad nekāda, nekāda logu tīrīšana nevar pastāvēt, jo mīkstā slotiņa pārvēršas par apledojušu ledus gabalu. Vasarā salona gaisa filtrs pieput ar dažādiem putekšņiem. Iestājoties vēsam un mitram laikam, var sanāk tā, ka tas vairs nepilda savu funkciju un veicina logu aizsvīšanu. Nebrīnieties, ka no rīta, iedarbinot mašīnu, ļoti lēni atnāk vaļā priekšējais vējstikls,” stāsta sporta bāzes vadītājs.

Tā ir pirmā pazīme, ka jāmaina gaisa filtrs. Ja nepieciešams, laikus jānomaina akumulators, lai, gaisa temperatūrai nokrītoties zem mīnus desmit grādiem, nav jāpaliek stāvvietā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti