Sadaļas Sadaļas

Rīta Panorāma

Top filma «Emīlija. Latvijas preses karaliene». Saruna ar Ditu Rietumu un Kristīni Želvi

Rīta Panorāma

«Bīstami nezināt» - HIV klātbūtne Latvijā. Skype saruna ar Andri Veiķenieku

Drošība uz ceļa. Tehniskā apskate pandēmijas laikā

Kā pandēmijas laikā visdrošāk veikt auto tehnisko apskati?

Automašīnu tehniskās apskates stacijas ir vietas, kur parasti drūzmējas cilvēki. Kā pandēmijas laikā tiek organizēts tehniskās apskates process un kā autovadītājiem iziet sava spēkrata tehnisko apskati maksimāli izvairoties no kontaktēšanās ar citiem cilvēkiem, skaidroja Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD)  Tehniskā departamenta vadītājs Jānis Liepiņš.

Uz tehnisko apskati  CSDD aicina ierasties tikai pašam autovadītājam, neņemot līdzi pasažierus, jo tas mazina risku, ko rada cilvēku pulcēšanās. “Otrkārt, lūdzam autovadītājus pirms tehniskās apskates veikt maksājumus e-pakalpojumos,” norādīja Liepiņš.

CSDD mājaslapā sadaļā “e-csdd”  ikviens var ērti veikt maksājumus par nodevām un tehnisko apskati. Ja autovadītājam telefonā uzstādīta arī CSDD mobilā lietotne, tādējādi var nodrošināt, ka viņš līdz brīdim, kad tiekas ar tehniskās apskates inspektoru, nesatiek nevienu citu cilvēku.

Iebraucot Rīgas tehniskās apskates stacijā, brīdī, kad vadītājs iebrauc laukumā pirms kasēm, ar videokameru tiek fiksēts automašīnas numurs. “Tad jums ir jāizmanto mobilais telefons. Atverot CSDD aplikāciju, ievadot automobiļa valsts reģistrācijas numuru, kuram vēlaties iziet tehnisko apskati, vai auto un piekabes vai tikai piekabes numuru, jums parādīs, ka mazlietiņ ir jāuzgaida vai arī uzreiz var braukt iekšā pie noteiktiem tehniskās apskates stacijas vārtiem,” kārtību skaidroja Liepiņš.

Nekādas izdrukātas lapas autovadītājiem nav nepieciešamas. “Nekas nekur nav jāpīkstina, jo ir uzstādītas videokameras, kuras atkal piefiksēs jūsu automobiļa numuru un jūs varēsiet iebraukt iekšā, pat neverot logu vaļā. Pirms tehniskās apskates stacijas līnijas lūdzam autovadītāju sasprādzēt visas drošības jostas un atvērt automobiļa priekšējos logus, tādējādi izvēdinot automobili. Tad, kad auto tiek nodots tehniskās apskates inspektoram, mēs lūdzam autovadītājus uzgaidīt ārpusē,” stāstīja CSDD pārstāvis.

Sistēma, kad mobilā lietotne aizstāj nepieciešamību doties pie kases, strādā visās tehniskās apskates stacijās, kurās ir izveidota numuriņu sistēma.

Liepiņš cilvēkus aicināja ierasties uz tehnisko apskati rīta stundās, kad ir mazāks klientu pieplūdums.

Paralēli darbojas arī vecā sistēma ar došanos pie kases, kur tiek veikti visi maksājumi. Tomēr tiem, kuriem ir iespēja izmantot mobilo lietotni, visgudrāk pandēmijas laikā būtu izvēlēties tieši šo risinājumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt