Iebrauc kino: Seno automašīnu kolekcionārs Jānis Cimermanis

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

"Tas nebija jau nekāds noslēpums, ja godīgi," par aizraušanos ar antīkām automašīnām saka režisors Jānis Cimermanis, pieticīgi piebilstot, ka ne jau visas automašīnas iet, brauc, ripo un ne jau ar visām var izbraukt uz ielas.

„Tas ir laiks, darbs un līdzekļi. Kad tas viss beidzot sakrīt kopā, tad kaut ko var izdarīt,” turpina režisors, savu aizraušanos ar automašīnu restaurēšanu pamatojot ar to, ka „gribas tikt no ikdienas vaļā un kaut ko padarīt ar rokām ne tik smalku, bet varbūt vēl smalkāku nekā leļļu filmas. Tas atbrīvo galvu, iztīra smadzenes.”

1979. gadā Cimermanis iegādājies 1938. gadā Itālijā ražoto „Fiat” un 12 gadus ar to braucis uz darbu – sākumā uz Leļļu teātri, pēc tam uz Rīgas kinostudiju. Automašīna piedalījusies arī filmās – poļu, vācu un čehu. Režisors atminas, ka "fiats" filmējies arī kanādiešu filmā un automašīani bijis jātriecas pāri sniega laukam, taču izturējusi godam.

Savukārt rūpnīcā „Vairogs” saliktā automašīna „Ford” ("Ford-Vairogs" no 1937. līdz 1940. gadam ražoja automašīnas pēc "Ford" licences) ir filmējusies „Kilograms kultūras” reklāmas klipā. Divas pārējās automašīnas režisors sauc par karaliskajām, jo tās nākušas no Anglijas. „Daimler Royal” automašīnu līdzinieces joprojām kalpo karaļnamam.

Jautāts, vai kādā no leļļu filmām ir izmantots šo automašīnu prototips, režisors smej: „Vai tad nevar pazīt?! Tikai citā krāsā…”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti