«Honda» prezentē autopilota tehnoloģiju

“Honda”  kļuvusi par nākamo auto ražošanas kompāniju, kas nākusi klajā ar jaunu autopilota sistēmu vieglajiem automobiļiem. Šī sistēma ļauj, piemēram, automobiļiem mainīt braukšanas joslas bez šofera līdzdalības. Pagaidām gan tas ir tikai prototips.  

Braukšana droši un bez rokām uz stūres arvien vairāk tuvojas realitātei. Autobūves gigants “Honda” ziņo, ka arī šī kompānija izstrādājusi auto, kas spēj paša spēkiem pārvietoties pa lielceļiem. Tas gan nav robots, kuram pilnībā nav vajadzīgs vadītājs, bet gan sistēma, kas ļauj pārvietoties drošāk.

Tā nav automašīna bez vadītāja, šoferim jābūt savā vietā un sistēma jāiedarbina, kā arī vadītājam atkal jāpieslēdzas, kad sistēmas funkcija ir pabeigta,” skaidroja “Honda”  inženieris Ēriks Blūmbergs.

Sistēma izmanto tāla un vidēja rādiusa radarus, videokameru un skenējošu lāzeri, lai apgūtu savu apkārtni un izvēlētos optimālāko mirkli, kad, piemēram,  uz lielceļa pārkārtoties citā joslā, ja tas nepieciešams. Automātika arī iedarbina bremžu sistēmu, ja rodas bīstama situācija un vadītājs nepaspēj noreaģēt. Palīdz arī GPS sistēma, kas nosaka autopilota braukšanas ātrumu un plānoto maršrutu. Lai gan pagaidām tas ir tikai prototips, “Honda”  apgalvo, ka šī funkcija būs pieejama salīdzinoši drīz.

“Jūs droši vien varēsit redzēt zināma veida automātisku funkcionalitāti automobiļos ap 2020.gadu. Mūsu mērķis ir pilnībā likvidēt ceļu satiksmes negadījumus, un mēs ticam, ka šī tehnoloģija palīdzēs sasniegt šo mērķi un sniegs vadītājiem iespēju braukt droši un bez stresa,” pauda Blūmbergs.

Pie līdzīgu tehnoloģiju izstrādes pašlaik strādā arī autobūves giganti “Ford” un “Toyota”, kā arī lielākā un ietekmīgākā interneta kompānija “Google”, liecinot, ka tiešām sākusies īsta sacensība par to, kurš izstrādās labākās autopilota tehnoloģijas parastajām, ikdienas automašīnām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti