Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Imantu Parādnieku

Rīta Panorāma

Intervija ar Romānu Naudiņu

Atstarotājs – iespējams dzīvības glābējs

Gada tumšākajos mēnešos atstarotājs var glābt dzīvību

Gājēji atzīst, ka atstarotāji ir vajadzīgi, bet ne vienmēr tos lieto. Savukārt autovadītāji gribētu, ka gājējiem mazo nieciņu, kas var izglābt dzīvību, būtu pēc iespējas vairāk. Gada tumšākajos mēnešos iedzīvotājiem jāatceras pie apģērba un somas pielikt atstarotājus, lai parūpētos par savu drošību.

Lai diennakts tumšajā laikā kļūtu redzams var izmantot lukturīti, taču ir vēl viena iespēja – izmantot atstarotāju. "Gājējiem jāņem vērā, ka automašīnu tuvās gaismas apgaismo tikai 25-50 metrus, savukārt tālās līdz 150 metriem," uz atstarotāju svarīgumu norāda Valsts policijas (VP) Metodikas un analītikas nodaļas priekšnieks Andris Locs.

Latvijas Televīzijas satikto cilvēku domas par atstarotāju lietošanu dalās. Kristiāna un Zita vēl nav sākušas lietot, savukārt stopētājs Andrejs no Maskavas uzskata, ka viņam atstarotāji nav vajadzīgi, jo pārvietojas tikai diennakts gaišajā laikā un cilvēki ar tiem izskatās pēc kosmonautiem. Tikmēr gājēja un autovadītāja Evija norādīja, ka atstarotāji tik tiešām palīdz savlaicīgi pamanīt gājēju.

Šobrīd pieejami dažādu veidu un krāsu atstarotāji. Ir arī tādi, kas apvieno divus vienā - ir gan atstarotājs, gan ar latvisko identitāti. Vislabāk pamanāmi ir balti vai citi gaisu toņu atstarotāji.

Atstarotāju vislabāk piestiprināt tajā ķermeņa pusē, kas atrodas tuvāk brauktuvei.

Katrā automašīnā jābūt vestei. Bērniem visdrošāk izvēlēties apģērbu un aksesuārus, kuros jau ir iestrādāti atstarojoši elementi.

Garāmgājēja Anita, kura dzīvo Nīderlandē norāda, ka ārzemēs atstarotājus nelieto - vienīgi skrējēji un riteņbraucēji, kuri nodarbojas ar sportu. VP pārstāvis Andris Locs to skaidro savādāk veidoto infrastruktūru, jo kājāmgājēji ir atdalīti no pārējās satiksmes un ir vairāk pasargāti no bīstamām sadursmēm.

Šogad jau sastādīti vairāk nekā pieci tūkstoši administratīvo protokolu par atstarotāju nelietošanu. Policija var piemērot sodu no 7 līdz 30 eiro, taču svarīgāk ir atcerēties, ka atstarotājs var glābt dzīvību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Motori
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti