Gada aukstākajos mēnešos uz autoceļiem tiek atcelts paaugstinātais braukšanas ātrums

Iestājoties aukstākam laikam, autovadītājiem jārēķinās ar izmaiņām transportlīdzekļu satiksmē. No 1.oktobra uz valsts autoceļiem vairs nav atļauts paaugstinātais braukšanas ātrums 100 km/h, Latvijas Radio pastāstīja Latvijas Valsts ceļu (LVC) pārstāve Anna Kononova. Pazeminoties gaisa temperatūrai, mainās arī automašīnu brauktspēja, tāpēc autovadītājiem jāsagatavojas gada aukstākajiem mēnešiem.

Līdz pat 18., 19.oktobrim varētu saglabāties auksts un sauss laiks, taču no rītiem autovadītājiem vajadzētu būt piesardzīgiem, Latvijas Radio raidījumam "Pēcpusdiena" pavēstīja Toms Bricis. Sausā laikā autobraukšana ir samērā droša, tomēr straujās temperatūras svārstības var veidot kondensātu, kas zemā temperatūrā var apgrūtināt braukšanu ar automašīnu. 

Vēsa būs arī nedēļas nogale, kurā, visticamāk, iestāsies "zelta rudens". Auksts laiks ar salu koku lapas padara košākas, nelielais vējš tās pasaudzēs un ilgāk atstās koku zaros, sacīja laikapstākļu vērotājs Toms Bricis. 

Ūdens temperatūra oktobra sākumā saglabājusies pat 10 grādus augsta, taču tuvākajā laikā tā strauji samazināsies un pie 4-6 grādiem vairākās upēs sāksies lašu un taimiņu nārsts. Tā kā zemajā ūdenslīmenī zivis nespēs paslēpties, dabas vērotājiem būs viegli vērot skaistus skatus. Arī vides aizstāvjiem būs lielāka motivācija cīnīties ar maluzvejnieku nodarītajiem postījumiem zivju resursiem.

Iestājoties rudenīgiem laika apstākļiem, no 1.oktobra valsts autoceļu tīklā vairāk nav atļauts paaugstinātais braukšanas ātrums 100 km/h, Latvijas Radio pavēstīja Latvijas Valsts ceļu (LVC) pārstāve Anna Kononova.

Tuvākās nedēļas laikā ceļa zīmes, kuras ļāva braukt ar 100 km/h, tiks demontētas. Tās netiks novietotas atpakaļ uz ceļiem ātrāk par nākamā gada vasaru. LVC pārstāve arī norādīja, ka nepietiekamā finansējuma dēļ 1430 kilometros valsts autoceļu ziemas sezonā no 1.novembra līdz 31.martam tiks pazemināta uzturēšanas klase. Šajā ziemā ceļu uzturēšanas prasības tiks samazinātas 63 kilometros valsts galvenajos autoceļos, 988 kilometros valsts reģionālajos autoceļos un 379 kilometros vietējos autoceļos.

Savukārt sertificēts tiesu eksperts un auto drošības eksperts Oskars Irbītis Latvijas Radio pastāstīja, ka, iestājoties aukstākam laikam un mainoties braukšanas sezonām, autovadītājiem jāņem vērā vairākas pārmaiņas, pārvietojoties ar transportlīdzekļiem. 

Gaisa temperatūrai pazeminoties zem +5 grādiem, riepu gumija kļūst cietāka un uz ceļa maina savu saķeri, tāpēc ir vērts padomāt par ziemas riepām, kurām ir lielāks protektors. Sasniedzot negatīvu temperatūru, savu darbību maina automašīnas šķidrumi, tāpēc autobraucējiem nepieciešams tos pakāpeniski nomainīt, lai pielāgotos ziemas apstākļiem.

Arī slideniem laikapstākļiem nepieciešamās braukšanas prasmes vasaras mēnešos ir piemirstas un autovadītājiem jāatceras, ka dažādās situācijās automašīna uz ceļa var uzvesties atšķirīgi. Aukstajos rītos lietderīgi novērtēt transportlīdzekļa vadāmību uz ceļa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Motori
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti