Dienas ziņas

Aukstajā laikā cilvēki gūst apsaldējumus

Dienas ziņas

Sola pārņemt "Liepājas metalurga" aktīvus

Policija tērē resursus iereibušu autovadītāju dēļ

Dzērājšoferu dēļ policijai nākas tērēt resursus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Teju vai katru dienu uz Latvijas ceļiem Valsts policija aiztur kādu iereibušu autovadītāju. Pārsvarā gadījumos autovadītāja reibuma pakāpe tiek noteikta uz vietas ar alkometru, taču dažkārt alkohola pārbaužu veikšanai iereibušo policijas darbiniekiem nākas vest arī uz ārstniecības iestādi. Problēma ir, ka ne visās slimnīcās analīžu rezultātus iespējams iegūt uzreiz. Ir reizes, kad policijai līdz tuvākajai iestādei, kur šāds pakalpojums tiek sniegts, nākas mērot līdz pat 100 kilometriem lielu attālumu.

“Es nedzēru vispār neko. Mani savāca, lūk, šie cilvēki,” sacīja cilvēks, kurš pie stūres neesot bijis.

Šādi gadījumi, kad autovadītājs noliedz savu vainu, gadās laiku pa laikam un šad un tad, tāpat kā tas bija arī šajā reizē, iereibušie atsakās veikt alkohola pārbaudi turpat uz ceļa. Tādā gadījumā, lai autovadītājam noteiktu promiļu skaitu, viņš ir jāved uz slimnīcu veikt analīzes.

“Pirmdienas rītā alkohola reibumā vadīja automašīnu. Kopā ar Valsts policijas (VP) darbiniekiem nogādājam viņu uz Valmieru,” pastāstīja Līgatnes novada pašvaldības policijas priekšnieks Uldis Siliņš.

Iereibušais autovadītājs tika apturēts Līgatnes pusē. Attālums no Līgatnes līdz Valmierai ir teju 80 km. Lai gan vien 30 km attālumā ir Cēsu klīnika, tik tāls ceļš policijai bija jāmēro, jo

šajā gadījumā Vidzemes slimnīca bija tuvākā, kurā analīžu rezultātus izsniedz uzreiz. Policijā norāda, tas ir ne vien laika, bet arī pašu resursu patēriņš.

“Ja autovadītājs ir aizturēts kaut kur Nītaurē vai Zaubē, tad, lai dabūtu uzreiz pārbaužu rezultātus, mums ir jābrauc vēl papildus 35 km no Cēsīm, lai viņu nogādātu līdz Valmierai uz Vidzemes slimnīcu. Protams tie ir resursi, tā ir degviela,” situāciju skaidro VP Vidzemes reģiona pārvaldes (VRP) Cēsu iecirkņa vadītājs Aldis Pāže.

Šobrīd Vidzemē analīžu rezultātus uzreiz izsniedz tikai Vidzemes slimnīcā Valmierā un Alūksnes slimnīcā. Pārējās ārstniecības iestādes analīzes sūta uz laboratoriju Rīgā, kas nozīmē, ka rezultāti sagaidāmi pēc vairākām dienām. Policijai tas ir par vēlu, jo ir jāzina, kā rīkoties ar aizturētā automašīnu un vai viņam nepieciešams sastādīt administratīvā pārkāpuma protokolu.

Šeit ir problēma, ka vispār tiek izmantoti cilvēku resursi. Varbūt tajā brīdī, kad mēs to autovadītāju vadājam to lieko ceļu, kādam citam ir nepieciešama policijas palīdzība,” saka Valsts policijas Cēsu iecirkņa vadītājs Aldis Pāže.

Cēsu iecirkņa vadība jau runājusi ar Cēsu klīniku par iespēju tur izveidot laboratoriju, kas, starp citu, agrāk tur arī bija. Taču tās bijušas tikai tādas vietējā mēroga sarunas un pagaidām bez risinājuma, kas būtu jārod, sadarbojoties Veselības un Iekšlietu ministrijām.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti