Dienas ziņas

Latgalē izrāda retro auto

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Degumnieku lidlaukā aizvadīts Aviācijas festivāls

Degumnieku lidlaukā spējas demonstrējuši mazi un lieli lidaparāti

Jau piekto gadu Ošupes pagasta Degumniekos norisinājies Aviācijas festivāls – pasākums, kura laikā lidlauku un gaisa telpu pārņem dažāda lieluma un modeļu lidaparāti. Iepazīstot mazo aviāciju Latvijā un vienlaikus arī Ošupes pagastu, šogad pasākumā pulcējās vairāki simti interesentu.

13 lidmašīnas, 22 lidotāji, 3 gaisa baloni un 13 izpletņlēcēji no dažādiem Latvijas novadiem un Igaunijas – tas viss bija sastopams Aviācijas festivālā Degumnieku lidlaukā. Visas dienas garumā apmeklētāji apskatīja lidmašīnas uz zemes, kā arī uzzināja par to uzbūvi un spējām gaisa telpā.

Starp dažādajiem lidaparātu modeļiem, īpaši izcēlās pilota Aleksandra Beļovkina žiroplāns, kas šobrīd Latvijā tāds ir vienīgais. “Žiroplāns ir  eksperimentāls lidaparāts, kas apvieno lidmašīnas un helikoptera īpašības. Tam ir propellers virzes kustības nodrošināšanai un lāpstiņas, kas nodrošina stabilitāti un planēšanas spējas. Tas ir vairāk paredzēts  sportiskiem un izklaidējošiem lidojumiem, nevis kā pārvietošanās līdzeklis vai kravas pārvadātājs,” skaidroja Beļovkins.

Festivāla apmeklētāji vēroja arī izpletņlēcēju demonstrējumus, motoparaplānu lidojumus, gaisa balonus, kā arī akrobātikas paraugdemonstrējumus pilota Aleksandra Bruncalova izpildījumā.

Viens no gaidītākajiem mirkļiem bija reaktīvo lidmašīnu akrobātikas komandas „Baltic Bees Jet Team” augstākās pilotāžas elementu demonstrējumi. 

Aviācijas festivālā jau tradicionāli piedalās arī Valsts robežsardze, lai iepazīstinātu ar Aviācijas pārvaldes darbu un tehnisko bāzi, kā arī veicinātu jauniešu interesi pa robežsarga un pilota profesiju. Pasākuma laikā Valsts robežsardze arī demonstrēja rīcību aeromobilajās operācijās.

“Mums ir četri gaisa kuģi, divi „Agusta 109E Power” un divi ,,Agusta Bell"  helikopteri. Tuvākajos piecos gados mēs plānojam palielināt savu gaisa kuģa parku un attīstīties tālāk,” stāstīja Valsts robežsardzes Aviācijas pārvaldes Aviācijas dienesta priekšnieks majors Ivans Ivanovs.

Degumnieku Aviācijas festivāla pirmsākumi meklējami 2011. gadā, kad tur norisinājās privāts aviācijas pasākums. Toreiz tas  piesaistīja lielu sabiedrības un Ošupes pagasta amatpersonu uzmanību un interesi, tāpēc jau 2012. gadā tika organizēts publisks šāda veida pasākums, kas nu jau kļuvis par ikgadēju tradīciju.

“Mērķis ir, pirmkārt, popularizēt mazo civilo aviāciju, tad ir iepazīstināt cilvēkus, ka pasaulē ir tāda vieta kā Degumnieki, Ošupes pagasts pie Lubāna ezera, ka mums šeit skaista daba, daudz tūrisma un apskates objektu," norādīja Degumnieku Aviācijas festivāla organizators  Aigars Šķēls.

Līdz nākamajam gadam Degumnieku lidlaukā iecerēts uzbūvēt angāru lidmašīnu novietošanai, tādējādi būtu iespēja uzņemt ciemiņus arī no tālākām valstīm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt