Daugavpilī atklāts jauns tūrisma objekts – retro automobiļu ekspozīcija

"RetroGaraž-D" ir automobiļu un padomju laika lietu kolekcija, kas pieder Aleksandram Kašerinam. Pjedestāla vietā te liktas automašīnas "Moskvič". Iespējams, šī ir pati lielākā "Moskvič" kolekcija Baltijas valstīs, stāstīja ekspozīcijas veidotāji. Viens no vecākajiem kolekcijas automobiļiem, kas ir arī automašīnu markas "Opel" kopija, ir ražots 1947. gadā, pēckara periodā. Kolekcijā ir apskatāma arī automašīna "Volga" un vecākais šīs ekspozīcijas eksemplārs – 1937. gadā ražotais "Mercedes" markas auto.

Daugavpilī atklāts jauns tūrisma objekts – retro automobiļu ekspozīcija
00:00 / 05:13
Lejuplādēt
"RetroGaraž-D" – ar šādu nosaukumu, verot durvis apmeklētājiem, nodēvēta Daugavpilī un arī Latgalē šobrīd plašākā retro mašīnu ekspozīcija. Tas ir mašīnu kolekcionāra Aleksandra Kašerina sen lolots sapnis, stāstīja viņa dzīves līdzgaitniece Indra. Pats kolekcijas saimnieks neslēpa – ceļš līdz ekspozīcijai nav bijis viegls.

 

"Es jau deviņdesmito gadu beigās vēlējos izveidot mašīnu muzeju, tad nesanāca. Telpu jautājums. Sākumā tās īrēju, tad izpirku. Mašīnas nav pastmarkas vai atklātnes, ko var salikt albumā. Mašīnām vajag telpu, normālus uzglabāšanas apstākļus. Jo nav jau jēgas kolekcionēt mašīnas un vēlāk tās kaut kur ārā pūdēt," klāstīja kolekcionārs.

Šobrīd Aleksandra Kašerina kolekcijā ir desmitiem retro auto – galvenokārt padomju laika auto un ne tikai.

Indra stāstīja: "Kā teica pats saimnieks, ir 22 "moskviči". Tāpat šajā ekspozīcijā ir divi "žiguļi", "Volga", "RAF", "Latvija", "Mercedes". (..) Daudz ir motociklu. Man pašai tas "mersedesiņš" ir mīļākais auto, ar to mēs pirms diviem gadiem braucām uz Rēzekni, pēc režisora Kairiša uzaicinājuma filmēties filmā "Pilsēta pie upes"."

"1987. gadā nopirku šo seno pirmskara ''Mersedesu''. Ilgi, ilgi to restaurēju.

Tad Padomju Savienība sāka brukt un cilvēki sāka atbrīvoties no padomju mašīnām. Tās kļuva lētas un pieejamas, un es sāku tās iepirkt.

Pirku labākos eksemplārus no Igaunijas, Lietuvas, divas ir no Somijas, bet pārsvarā tepat no Latvijas. Man kā kolekcionāram bija svarīgi, lai mašīnas būtu retas, oriģinālā krāsojumā – tādas, kādas nākušas ārā no ceha," stāstīja kolekcionārs.

Tieši "Moskvič" ir Aleksandra Kašerina mašīnu kolekcijas lepnums. Gandrīz par katru mašīnu arī savs stāsts, arī par to, kā tā nonākusi kolekcijā, atklāja Indra.

"Viens auto ir ieraudzīts lauka vidū, faktiski tur ieaudzis. Kad pienākuši tuvāk, ieraudzījuši, ka auto nav riteņu, nopirkuši riteņus, uzlikuši. Nu jau brauks. Bet tad atklājies, ka tam auto arī stūres nav. Nācies stiept to mašīnu no lauka ar rokām. Tā ka grūts ceļš līdz tām mašīnām ir bijis, bet nu tagad tas "Moskvičs" te ekspozīcijā ir apskatāms," stāstīja Indra.

Uzdrošināties tieši šobrīd – Covid-19 laikā vērt vaļā durvis un parādīt savu mašīnu kolekciju apmeklētājiem bijusi zināma uzdrīkstēšanās. Tomēr tā ir arī zināma iesildīšanās, cerīgi uz nākotni raugās "RetroGaraž-D" ekspozīcijas veidotāji. Arī ieceres darbības paplašināšanai jau esot, stāstīja Indra.

"Laiks ir tāds, kāds ir, bet mēs esam parūpējušies par drošību. Ir dezinfekcijas līdzekļi, gan maskas. (..) Bet, no otras puses, tas ir laiks, lai mēs gūtu pieredzi, jo, ja uzreiz būtu apmeklētāju pūļi, tad mēs, iespējams, apjuktu. Bet tā mēs līdz vasarai lēnītēm "iešūposimies". Un būs labi. (..) Plānos ir izglītot bērnus un jauniešus tieši tehniskajos jautājumos, gribas rīkot meistarklases, jo mazajiem vajag aktivitātes, tiem nepietiek tikai ar pastāstīšanu vien," stāstīja Indra.

Jaunais tūrisma objekts "RetroGaraž-D" atrodas Daugavpilī, Vaļņu ielā 4a, atvērts brīvdienās – sestdienās un svētdienas. Pēc iepriekšējas pieteikšanās pieejams arī darba dienās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt