CSDD: Satraucoši daudz auto uz Latvijas ceļiem ir bīstami tehniski defekti

Satraucoši daudz automašīnu, kas brauc pa Latvijas ceļiem ir bīstami tehniski defekti, pēc reidiem secinājusi Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) un Valsts policija (VP).

CSDD norāda ka abas institūcijas divos mēnešos ziemā pārbaudīja ap 1800 un 168 spēkratu un konstatēja neatbilstošas riepas vai citus būtiskus defektus.

Transportlīdzekļu tehniskais stāvoklis aizvien krietni atpaliek no Eiropas valstīm, kur tas ir vislabākais. Latvijas autoparka vidējais vecums ir apmēram 13 gadi, kas ir gandrīz divas reizes vairāk nekā vidēji Eiropā, kur vecums ir 6-8 gadi.

CSDD uzsver, ka daudzi aizvien ziemā brauc ar vasaras riepām.

Piemēram, kāda vieglā auto riepu protektors nepārsniedza 0,39 milimetrus, bet vēl kādam protektors bija pilnībā nodilis. CSDD atgādina, ka minimālais pieļaujamais ziemas riepu protektora dziļums vieglajiem auto ir četri milimetri.

Vēl kāda auto stāvoklis bijis tik kritisks, ka pieņemts lēmums anulēt tā tehniskās apskates uzlīmi. Proti, kādam “busiņam” bijusi tik plaša korozija, ka durvis rūsas dēļ nevērās ciet. Šoferis ar šādu auto ceļu nedrīkstēja turpināt.

Vēl daļa šoferu brauc ar auto, kam ir neatbilstoši noregulētas gaismas vai nav bijusi tehniskā apskate.

Satraucoši bija arī tas, ka pat autoskolu instruktori topošos autovadītājus māca ar auto, kam ir neatbilstošs protektors vai nav attiecīgas auto pārbūves dokumentācija.

Transporta līdzekļi, kam ir būtiskas tehniskas problēmas, ir konstatētas visā Latvijā – Vidzemē, Kurzemē, Latgalē, Rīgā un Pierīgā.

CSDD uzsver, ka kopā ar VP turpinās pārbaudes uz ceļiem, jo daudzu autovadītāju attieksme ir vieglprātīga.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Motori
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti