Sadaļas Sadaļas

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Annu Kononovu

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Filipu Rajevski

Būtiskas izmaiņas ceļu satiksmes noteikumos

CSDD: Samazināts braukšanas ātrums pa grants ceļiem, paaugstināta maksa par tehnisko apskati

No šā gada spēkā stājušās virkne izmaiņu Ceļu satiksmes noteikumos (CSN), kas attiecas gan uz velobraucējiem, gan gājējiem, gan autovadītājiem. Arī atsevišķi Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) pakalpojumi šogad iedzīvotājiem izmaksās nedaudz dārgāk.

Liela daļa izmaiņu CSN vērsta uz drošības palielināšanu mazaizsargātāko satiksmes dalībnieku vidū. 

"Velosipēdistiem ir jāpārvietojas pa viņiem paredzēto infrastruktūru – veloceliņu un velojoslām," stāsta CSDD Kvalifikācijas daļas priekšnieks Juris Teteris. "Ja šīs infrastruktūras nav, tad velosipēdistam ir atļauts braukt pa brauktuvi pēc iespējas tuvāk brauktuves labajai malai."

Savukārt pa ietvi atļauts pārvietoties izņēmuma gadījumos: bērniem līdz 12 gadu vecumam un viņu pavadošajam cilvēkam, kā arī, ja ceļa satiksmes intensitāte vai laika apstākļi nav piemēroti braukšanai pa ielu.

Pa sabiedriskā transporta joslu ar divriteni varēs braukt tikai tad, ja būs uzstādīta šo darbību atļaujoša ceļa zīme. Tikmēr autovadītājiem jāņem vērā, ka uz grants ceļiem ārpus apdzīvotām vietām maksimālais atļautas braukšanas ātrums no šā gada ir 80 kilometri stundā.

"Ir pamainīts formulējums, kas nosaka attālumu no krustojuma, kādā var atstāt transportlīdzekli. Ja vecajos noteikumos pieci metri bija jāmēra no brauktuvju krustošanās vietas, tad pēc jaunā regulējuma šie pieci metri ir no vietas, kur sākas krustojums, respektīvi, kur sākas brauktuves malas noapaļojums," piebilst CSDD pārstāvis Teteris.

Autovadītājiem šogad jārēķinās arī ar lielākiem izdevumiem. No šā gada mainījušās lietas, kas transportlīdzekļiem tehniskās apskates laikā  tiek pārbaudītas. Tā rezultātā nedaudz mainījusies arī šī pakalpojuma cena.

Turpmāk tiks kontrolēta arī ABS bremžu, elektroniskās stabilitātes kontroles sistēmas un gaisa spilvenu drošības sistēmas darbība. Arī tiem, kuru auto ar šādām ierīcēm nav aprīkoti, tehniskā apskate būs dārgāka.

"CSDD nekad nav diferencējusi cenas par vecākiem transportlīdzekļiem, kuru pārbaude rit ilgāk, un jaunākiem transportlīdzekļiem, kuru pārbaude līdz šīm bija īsāka. Līdz ar to cenu paaugstinājums visiem ir vienāds un tie ir apmēram trīs eiro," cenu izmaiņas skaidro CSDD pārstāve Ieva Bērziņa.

Braukšanas eksāmens izmaksās par astoņiem eiro vairāk nekā pērn, jo 25 minūšu vietā turpmāk tajā būs jābrauc 40 minūtes.

Savukārt par elektromobiļu pirmreizēju reģistrāciju turpmāk vairs netiks prasīta samaksa. 

 

 

 

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Motori
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt