Rīta Panorāma

Venēcijā atklāts Kazanovas muzejs

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar aizsardzības ministrijas valsts sekretāru Jāni Garisonu

No 2. maija CSDD eksāmenos iekļaus video jautājumus

CSDD atvērta šoferu ieteikumiem eksāmena videojautājumu papildināšanai

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) no maija mainīs autovadītāju eksaminēšanas kārtību, iekļaujot arī video jautājumus, kuri pārbaudīs ne tikai teorētiskās zināšanās, bet arī spēju izvērtēt situāciju. Videojautājumi jau pieejami direkcijas mājaslapā, un CSDD aicina interesentus izteikt savus ierosinājumus un ieteikumus jautājumu papildināšanai un uzlabošanai.

CSDD kvalifikācijas daļas priekšnieks Juris Teteris LTV “Rīta panorāmā”  atzina, ka direkcija ir atvērta priekšlikumiem - katrs var iepazīties ar videojautājumiem, izteikt savas domas, un CSDD būtu pateicīga par jaunām idejām, scenārijiem situācijām, ko varētu ielikt eksāmenu jautājumos. Idejas jaunajiem video jautājumiem lūgums sūtīt uz speciāli šim nolūkam izveidotu e-pasta adresi [email protected].

Teteris skaidroja, ka eksāmeni jātuvina reālajai dzīvei un autovadītājiem ne tikai jāzina, kā tehniski vadīt auto, un jāzina noteikumi, bet arī jāspēj izprast satiksmi, saredzēt iespējamās bīstamības un attiecīgi reaģēt. To arī pārbaudīs videojautājumos.  

Autoskolām jaunā pieeja neko nemainīs, un arī CSDD eksāmens nekļūs ne dārgāks, ne ilgāks.

Satiksmes situācijas dinamiska attēlošana teorētiskajā eksāmenā ir jaunievedums vadītāju sagatavošanā, un Latvija ir viena no pirmajām valstīm, kas to ieviesīs, iepriekš informēja CSDD.

Video jautājumos attēlotās situācijas ir reālistiskas, ar tādām ikdienā var sastapties jebkurš autovadītājs, un sniegto atbilžu vērtēšanas pamatā ir kompetences vērtēšanas principi, kas jau vairākus gadus ir ieviesti un sekmīgi darbojas vadīšanas eksāmenos.

Katrā eksāmenā tiks ieviesti trīs video jautājumi par šādām tēmām: ceļš un laikapstākļi, bīstamību paredzēšana ceļu satiksmē, kā arī satiksmes kultūra. Visas šīs tēmas jau šobrīd ir iekļautas apmācības programmā, bet video jautājumi uzskatāmā veidā ļaus tās ietvert apmācībā un teorijas eksāmenos.

No 29. marta CSDD uzsākusi arī autoskolu pārstāvju iepazīstināšanu ar plānotajām izmaiņām eksāmenu pieņemšanas un vērtēšanas kārtībā, tostarp jaunajiem video jautājumiem, rīkojot seminārus visos Latvijas reģionos un Rīgā.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Motori
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti