4. studija

4. studija

4. studija

Četri tiesneši divās tiesu instancēs nepievērš uzmanību faktiem spriedumā!

Kāpēc topošajam motociklistam eksāmens beidzās, pat nesākoties?

CSDD atgādina: Motociklistiem bez atbilstoša ekipējuma eksāmens beigsies, vēl nesācies

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Kādam topošajam motociklistam Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) eksāmens beidzās, tā arī pat nesākoties. Neatbilstoša apģērba dēļ viņu pie eksāmena nepielaida, bet par šo eksāmenu bija jāmaksā. CSDD skaidro, ka par apģērbu eksāmena kārtotāji ir informēti, bet arī nenotikušā eksāmena laiks un instruktora darbs jau ir rezervēts, vēstīja LTV raidījums “4. studija”.

Ralfs pietiecās A1 CSDD braukšanas eksāmenam, eksāmenā viņam vispirms jautāja, vai viņam ir pilns ekipējums. Viņš uzskatīja, ka ekipējums ir, bet instruktors norādīja, ka ir vajadzīgi elkoņu sargi un plecu sargi, un pie eksāmena nepielaida.

“Taču man ir jāsamaksā, kaut gan neesmu pat apsēdies uz motocikla un sācis eksāmenu!” neizpratnē rakstīja Ralfs.  

Ceļu satiksmes drošības direkcijā skaidroja, ka jau otro sezonu ir spēkā jauni noteikumi, proti, uz braukšanas eksāmenu ir jāierodas,  atbilstoši apģērbtiem.

“Protams, ka ķivere ir pats par sevi, nākamais - tie ir cimdi, lai kritiena gadījumā aizsargātu rokas,” sacīja CSDD Kvalifikācijas daļas priekšnieks Juris Teteris.

“Pēc tam ir arī šīs vai nu speciālās motociklistu bikses, vai arī ir pieļaujamas garās bikses, kurām pa virsu ir uzlikti speciālie aizsargi. Līdzīgi ir arī ar jaku - vai nu tā ir speciālā, motocikla vadīšanai paredzētā jaka, vai ir arī pieļaujama cita rupja auduma jaka, bet atkal - ar aizsargiem, kas aizsargā gan plecu daļu, gan elkoņu daļu un, runājot par apaviem, principā tie ir slēgti apavi, atkal, ideālā variantā - speciālie motociklistu apavi, bet ir pieļaujami arī izturīga materiāla, piemēram, ādas apavi, un ir svarīgi, lai šie apavi nosegtu potītes,” stāstīja Teteris.

Agrāk obligāta prasība bija tikai ķivere, taču eksāmenos ir bijuši gadījumi, kad cilvēki, ierodoties bez pienācīga ekipējuma, ir guvuši traumas, tādēļ arī ir jaunās prasības.

Savukārt, runājot par samaksu par nenotikušo eksāmenu, Teteris skaidroja, ka “jāņem vērā arī tas, ka šis laiks ir rezervēts cilvēkam. Ir rezervēta viņam gan eksāmena automašīna, gan eksāmenu motocikls, un tas viss tomēr maksā naudu, un visi tie ir arī CSDD izdevumi, kas saistās ar eksāmenu pieņemšanu”.

“Jāmin arī tas, ka pirms motociklista eksāmena kārtošanas cilvēki liek ne tikai braukšanu, bet arī vispirms teoriju, un arī teorijas eksāmena noslēgumā parādās šis brīdinājums, šī informācija par noteiktā apģērba nepieciešamību,” atgādināja Teteris.

Turklāt, piesakoties braukšanas eksāmenam e-pakalpojumos, topošajam motociklistam ir jāatzīmē, ka ir informēts un iepazinies ar prasībām, kādā ekipējumā jāierodas.

CSDD norādīja, ka arī turpmāk nav plānots nodrošināt eksāmena kārtotājus, piemēram, ar ceļu sargiem, elkoņu sargiem vai cimdiem. Un viens no mērķiem ir pieradināt motociklistus jau no paša sākuma lietot speciālo apģērbu.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti