Sadaļas Sadaļas

Bīstamos ceļa posmos un skolu tuvumā uzstādīs 11 interaktīvās ceļa zīmes

Šī gada rudenī uz Latvijas bīstamākajiem ceļu posmiem, tostarp izglītības iestāžu tuvumā, plānots uzstādīt 11 automašīnu ātruma mērīšanas displejus jeb interaktīvās ceļa zīmes, kurām paredzēta autovadītājus disciplinējoša funkcija, vēsta inženiertehnisko risinājumu uzņēmums SIA “Fima”.

Lai gan jau vairākus gadus izplatītas un atzinīgi vērtētas Eiropā un ASV, Latvijā šādu ceļa zīmju ieviešana ir salīdzinoši jauna prakse, bet nākotnē ar interaktīvo ātrumu mērījumu displeju palīdzību iecerēts uzlabot ceļu satiksmes drošību, kā arī modernizēt Latvijas ceļu infrastruktūru.

Pagaidām uz Latvijas ceļiem uzstādītas vien piecas interaktīvās ceļa zīmes. Trīs no tām Smiltenē, divas - Pļaviņās. Interaktīvās ceļa zīmes nosacīti pilda radara funkciju, fiksējot autovadītāja braukšanas ātrumu, ar mērķi disciplinēt autobraucējus un mudināt ievērot ceļu satiksmes noteikumus. Ceļu infrastruktūras modernizēšana ar jauniem inženiertehniskiem risinājumiem ir viens no veidiem, kā samazināt  ceļu satiksmes negadījumu skaitu - pēc Ceļu satiksmes drošības dienesta (CSDD) pieejamās informācijas, šī gada astoņos mēnešos bojā gājušo autovadītāju skaits ceļu satiksmes negadījumos jau pārsniedzis aizgājušā gada kopējo statistiku.

Smiltenē esošās interaktīvās ceļa zīmes veidotas pēc Eiropā labi funkcionējoša parauga. Garām braucošais autovadītājs ceļa zīmes displejā redz sava vadītā spēkrata braukšanas ātrumu, turklāt ar smaidošas vai bēdīgas emocijikonas palīdzību zīme signalizē, vai vadītājs ievēro atļauto braukšanas ātrumu. Interaktīvās ceļa zīmes novērtē ne tikai Smiltenes un Pļaviņu iedzīvotāji, bet arī eksperti. Par projekta realizāciju Smiltenē to piegādātājam un uzstādītājam, starptautiskajam inženiertehnisko risinājumu uzņēmumam SIA “Fima” piešķirta Latvijas Būvniecības gada balva nominācijā "Jauna inženierbūve".

”Pēc interaktīvo ceļa zīmju uzstādīšanas Smiltenē vērojama pozitīva tendence - braukšanas ātrums konkrētajos ceļa posmos ir samazinājies. Iedzīvotāji pat papildus norādīja, ka šādu zīmju uzstādīšana ļoti svarīga būtu pie skolām un bērnudārziem, lai ikdienā vēlreiz atgādinātu par drošu braukšanu, tā sargājot sevi un citus. To izvietošanu atzinīgi novērtējuši ne tikai novada iedzīvotāji, bet arī autovadītāji un pilsētas viesi,” norāda Smiltenes novada domes Saimnieciskās daļas vadītāja Ilze Sausā.

“Fima” valdes priekšsēdētājs Jānis Vilmanis norāda, ka piemēri Londonā, Vācijā un citās Eiropas pilsētās liecina, ka interaktīvie ātruma mērīšanas displeji savu funkciju pilda -  braukšanas ātrums šajos ceļu posmos samazinās. “Kā liecina Londonā veikts pētījums, interaktīvās ceļa zīmes par 12% samazinājušas autobraucēju skaitu, kuri pārsniedz atļauto braukšanas ātrumu konkrētā ceļa posmā,” komentē Vilmanis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Motori
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt