Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Valcēnieši PET pudeles nodod Igaunijā

Balvos motosvētki pulcē simtiem dalībnieku

Balvos moto svētki pulcē simtiem dalībnieku

Balvu novadā reizi gadā notiek viens no vērienīgākajiem motobraucēju pasākumiem – “Motociklistu vasara”. Divas dienas vairāki simti vietējo un ārvalstu motoklubu pārstāvji dodas parādes braucienā cauri Balviem un piedalās citos pasākumos. Piedalās gan profesionāli motosportisti, gan tie, kam tas ir vaļasprieks.

Savienot asas izjūtas ar prātu – tas jāspēj katram motobraucējam, uzsver pasākuma “Motociklistu vasara” dalībnieki. Īsi pirms došanās Balvus pilsētas ielās, motobraucēji no visas Latvijas un kaimiņu valstīm pulcējas gan pie Balvu ezera, gan starta zonā - benzīntanka teritorijā.

“Motociklistu vasara” ir ļoti gaidīts starptautiska mēroga notikums un šogad motoklubs “Spieķi vējā” to organizē 13 reizi. Motobraucēji atzīst, ka šādi pasākumi vieno.

“Mūsu motobrālības ģimene arī ļoti satuvina cilvēkus. Un mūs, tieši kolektīvu. Gan kluba biedru sievas, gan draudzenes – mēs esam viena liela ģimene,” saka motokluba “Spieķi vējā” prezidents Andis Grāvītis.

Arī parādes braucienā cauri visai Balvu pilsētai spilgti izteikta ģimeniskuma sajūta: vairākiem simtiem motobraucēju talkā ar atbalstu nākuši radi un draugi. Parādē lielāko interesei skatītājiem raisīja netradicionāli transportlīdzekļi - tādi, kam ir vairāk nekā divi riteņi un kurus braucēji veidojuši paši savām rokām.

“Paskatījos, kā taisa Anglijā, liek kopā no gabaliem. Un pats saliku,” par savu braucamo stāsta “Motociklistu vasaras” dalībnieks no Alūksnes Ojārs.  “Projektā jau bija sākts taisīt, domāju, ka jāuztaisa ir līdz galam, 10 gadus vilkās un tagad gatavs.”

 “Motociklistu vasaras” dalībnieki nav ierobežoti arī profesionālā ziņā. Kopīgajā braucienā piedalās gan pieredzējuši motosportisti, gan tie, kam motobraukšana ir vaļasprieks, un arī tādu motoklubu kā “Vēja brāļi”, “Lielceļa klaidoņi”, “Pārdaugava” un citu organizāciju pārstāvji.

“Braucam vienkārši, baudām dzīvi. Smuks laiks, foršs, vietas, jautri cilvēki, patīkamas skaņas, garšas patīkamas,” saka motokluba “Pārdaugava” pārstāvis Kazixx.

“Pirmkārt, motociklistam jābūt ļoti apdomīgam un vēsu prātu. Jāizanalizē ceļa kvalitāte, ceļa segums, it sevišķi, īpaši jābūt drošam un prātīgam pavasaros, tad, kad ir smiltiņa uz ceļa,” piebilst pieredzējušais  “Motociklistu vasaras” dalībnieks no Varakļānu novada Jānis Vēvers.

Bet motokluba “Spieķi vējā” prezidents Andis Grāvītis, jautāts, kāpēc viņam patīk braukt ar motociklu, nosaka: “Ar mašīnu brauc, tu vadā ķermeni, ar motociklu – dvēseli.”

Tā kā “Motociklistu vasara” ir nozīmīga reģiona tradīcija un gadu no gada Balvos pulcē arvien kuplāku skaitu motobraucēju, pasākums norise gaidāma arī nākamvasar.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Motori
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti