Rīta Panorāma

Intervija ar Jāni Langi. Ziemas uzturēšanas sezona autoceļiem

Rīta Panorāma

Intervija ar Martu Kamēliju Levinsku par Eiropas Izaicinājuma kausu volejbolā

Austrālijā māca vecos autovadītājus

Austrālijā pašvaldība apmāca gados vecākos autovadītājus

Vienai no mazākajām Austrālijas pašvaldībām Kvīnsklifai ir lielākais gados veco autovadītāju īpatsvars. Tie jau mīļi iesaukti par "svētdienas braucējiem", jo zināmi kā lēnāki savos manevros. Lai palīdzētu viņiem vieglāk sadzīvot ar citiem ceļabiedriem, pašvaldība radījusi īpašu apmācību programmu.

Diānai bija 20 gadu, kad viņa pirmoreiz mācījās vadīt auto. Toreiz viņai tas likās elementāri. Tagad viņai šķiet, ka noturēties uz ceļa kļuvis grūtāk. Ne tikai pieklājīgā vecuma dēļ, bet arī tāpēc, ka kopš viņas jaunības daudz kas ceļa satiksmes noteikumos pavisam vienkārši mainījies.

Vairāk nekā 70% Kvīnkslifas autobraucēju ir vecumā virs 60. Daudzi tāpēc labprāt atgriežas skolas solā, lai atjaunotu savas zināšanas. Šajā programmā ne tikai māca par jaunajiem noteikumiem, bet arī sniedz padomus, kā justies drošāk uz ceļa, pielāgojoties pagarinātajam reakcijas laikam, kas raksturīgs vecākiem cilvēkiem.

Autobraucējiem Viktorijas štatā nav noteiktu vecuma griestu, viņi var vadīt auto tik ilgi, cik pēc pašu sajūtām ļauj veselība. Nav arī plānu veikt pārbaudes vecākiem braucējiem, kaut arī viņiem ir lielāks risks uz ceļa nonākt sadursmē. Tomēr samazināt riskus cer ar šo mācību programmu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Motori
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti