4. studija

Tukši un neapsaimniekoti palikuši vairāki cietumi...

4. studija

Visa pasaule - vienā eglē!

Vai elektroautomobiļu īpašniekiem jājūtas diskriminētiem?

Arī elektroauto īpašnieki izvēlas individuālas numurzīmes

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Latvijā kopā ir reģistrēti 660 elektroauto. Pēdējā gada laikā to ir kļuvis ievērojami vairāk - skaits ir pieaudzis par 204 automobiļiem. Ir zināms, ka patlaban no visiem elektroauto sešiem ir uzstādītas individuālās numura zīmes, noskaidroja LTV raidījums “4. studija”.

“Ar šiem transportlīdzekļiem var braukt pa sabiedriskā transporta joslām. Ir atsevišķas pašvaldības, kur var transportlīdzekli novietot autostāvvietās bez maksas,” stāstīja Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) pārstāve Ieva Bērziņa.

Tāpat nav jāmaksā transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklis. Un arī elektroauto īpašnieki var uzstādīt individuālo numura zīmi.

“Elektroauto īpašniekiem tiek piedāvāts tas pats, kas katram citam auto īpašniekam. Tātad - viņš var izvēlēties, kādu numura zīmi viņš uzliks savam transportlīdzeklim - vai tā ir vispārīgā kārtībā piešķirta numura zīme, vai izvēles numura zīme, vai individuālā numura zīme,” stāstīja Bērziņa.

“Izvēles numurs” ir, kad vispārējā rindas kārtībā datora piešķirto numura zīmi vēlies mainīt pret citu - kādu no tiem, kas izvēles veikšanas brīdī atrodas kādā no CSDD klientu apkalpošanas centriem.

“Individuālā numura zīme” dod daudz plašāku fantāzijas lidojumu, bet tas nebūt nav lēts prieks.

Elektrotransporlīdzekļu īpašniekiem pirmreizējā reģistrācija ir bez maksas, bet tas neattiecas uz tiem cilvēkiem, kuri izvēlas, piemēram, individuālo vai izvēles numura zīmi. Proti, ja tu izvēlies izvēles numura zīmi, tev ir jāmaksā 150 eiro par izvēles numura zīmi, bet, ja tu savam auto gribi piešķirt kādu speciālu numura zīmi - individuālo numura zīmi, tad maksa ir 3647 eiro.

Šīs cenas ir vienādas kā elektroauto, tā ar dīzeli vai benzīnu darbināmajiem auto.

Bet jāņem vērā, ka ir virkne prasību, kas jāievēro, izvēloties individuālo numura zīmi atkarībā no numura zīmes tipa, proti - izmēra. Nevar izmantot vairāk kā trīs vienādus simbolus pēc kārtas vai - veidot nepieklājīgus vārdus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti