4. studija

No kā ir jāuzmanās, pārvietojoties pa ceļiem ūdenstilpju tuvumā?

4. studija

Kāpēc Olaines cietumā pieteikts badastreiks?

Kāpēc ir sarežģīti saņemt kompensāciju par ūdensvada avārijas laikā sabojātu mašīnu?

Ūdensvada avārijas dēļ saskādēta automašīna. Kā pareizi pieprasīt kompensāciju?

Kāds Imantas iedzīvotājs Rīgā sabojājis savu automašīnu, iebraucot bedrē. Kā izrādījās, bedre izveidojusies ūdensvada plīsuma dēļ, bet automašīnas īpašniekam saņemt kompensāciju no uzņēmuma SIA "Rīgas ūdens" neesot nemaz tik viegli. Uzņēmumā skaidroja, ka īpašniekam līdz ar iesniegumu kompensācijas saņemšanai jāiesniedz arī fotogrāfijas un cita veida dokumentācija, kas pierāda negadījuma faktu, vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums "4. studija".

Automašīnas īpašnieks Andris Šuršins pastāstīja, ka savu auto šī gada 28. martā sabojājis, nakts laikā braucot mājās no darba. "Iekšpagalmā pie Kurzemes prospekta 38 iebraucu bedrē, sabojājot savu automašīnu "Volkswagen Sharan". Sazvanīju 112, kas pieaicināja pašvaldības policiju un ugunsdzēsējus, lai mani izvilktu, un galu galā tika noskaidrots, ka plīsusi caurule, par kuru atbild SIA "Rīgas ūdens"," pastāstīja Andris.

Policija Andri atzinusi par cietušo, un jau nākamajā dienā viņš vērsies pie uzņēmuma SIA "Rīgas ūdens", lai noskaidrotu, kā tālāk rīkoties. Klientu centrā viņam paskaidrots, ka brīvā formā e-pastā jānosūta pieteikums par kompensācijas saņemšanu.

"Kā māku, tā arī rakstu, un pievienoju klāt ceļu policijas atzinumu, bet saņemu ziņu, ka pieteikumu esmu aizpildījis nepareizi!" sašutumu neslēpa Andris. "Prasa no manis vēl kaut kādus pierādījumus, bet es taču izsaucu policiju, kas visu piefiksēja! Nav pat runas par sasisto riepu, salocīto slieksni un piekari, bet par to, kā klientu centrā var no sākuma teikt vienu, bet pēc tam – ko citu."

SIA "Rīgas ūdens" pārstāvis Sandris Vanzovičs paskaidroja, ka uzņēmums nevar izmaksāt kompensāciju, balstoties tikai uz saņemtu e-pastu.

"Lai gan mēs šim vīram ticam, ir nepieciešams dokumentāls pamatojums tam visam, un šī dokumentālā pamatojumu mums joprojām nav," skaidroja Vanzovičs.

Tāpat Vanzovičs uzsvēra, ka ieteikums brīvā formā uzrakstīt iesniegumu nebija nepareizs, jo uzņēmums e-pastu tālāk novirza konkrētam speciālistam, tostarp juristam, kurš vēlāk iesniedzējam pieprasa dokumentus.

Andris savu spēkratu nenofotografēja, taču sociālajos tīklos Imantas iedzīvotāji publicējuši bildes, kurās redzams, ka ūdensvada plīsums šeit tiešām ir bijis, un arī citi spēkrati iebraukuši bedrē. 

SIA "Rīgas ūdens" pārstāvis norādīja, ka uzņēmums neizvairās no atbildības, bet gan jautājumu par Andra sabojāto spēkratu risina. "Mēs nenoliedzam, ka konkrētajā vietā bija avārija, mums tas uzrādās pie dispečeriem. Mums ir nepieciešama kaut kāda foto fiksācija, dokumentācija, tāme, kaut kas, uz kā pamata mēs varētu runāt par kompensāciju," paskaidroja Vanzovičs.

No uzņēmuma pārstāvja sacītā izriet, ka, nonākot līdzīgā situācijā, jānofotografē konkrētā vieta, kur negadījums noticis un jāfiksē transportlīdzeklim nodarītie bojājumi. Izsaucot policiju, jāsaglabā policijas darbinieku sastādītais akts par notikušo un, ja automašīna tiek labota, noteikti ir jāsaglabā kvīts par veiktajiem darbiem. Būtu ieteicams servisa darbiniekiem kvītī norādīt arī transportlīdzekļa numurzīmi, lai, pieprasot kompensāciju, nebūtu domstarpību, vai tieši šim spēkratam ir veikts remonts. Pēc tam uzņēmumā, kuram jāuzņemas atbildība (šajā gadījumā - SIA "Rīgas ūdens"), jāiesniedz visi šie dokumenti, lai atvieglotu un paātrinātu kompensācijas saņemšanas kārtību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti