Dienas ziņas

Restorāni gaida PVN samazinājumu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Seno spēkratu salidojums Retro Jūrmala 2023

Salidojumā «Retro Jūrmala 2023» izrāda senos spēkratus

Iespēja rūpīgi pucēto un pulēto retro auto izvest un parādīt plašākai publikai bija seno spēkratu salidojumā "Retro Jūrmala 2023". Lapmežciema estrādē ko interesantu un sirdij tuvu varēja atrast katrs retro auto entuziasts.

"Retro Jūrmala" pasākums šogad notiek jau 24. gadu. Tas tradicionāli ir norisinājies Jūrmalas pilsētā, bet šogad pirmo reizi notiek Kurzemes jūrmalas pusē.

"Pirms 24 gadiem šo pasākumu izdomāja organizēt divi entuziasti – mans tēvs un viņa labs draugs Māris Mežapuķe, diemžēl nu jau nelaiķis. Un pēc viņa nāves tā sanāca, viss sakrita, ka mēs uzņēmāmies šo organizēšanu tālāk, un tā mēs te arī darbojamies, augam, attīstāmies. Mums patīk, tā ir mūsu sirdslieta," stāstīja "Retro Jūrmala" organizatore Līga Ramane.

""Retro [Jūrmala"] parādījusies otro gadu, bet principā ar šo balto gulbīti es jau braukāju vairākus gadus. Tādu mašīnu, kurai jau ir vairāk nekā 30 gadu. Tā veicina atmiņu," vērtēja retro auto īpašnieks Gunārs Dūzis. 

Vairāku stundu garumā, pirms retro auto devās svētku parādes izbraukumā, pasākuma viesi varēja ne tikai kavēties atmiņās, bet arī iemūžināt spēkratus un iztaujāt to īpašniekus.

Kā norādīja organizatori, šogad ir bijis rekordliels dalībnieku pieteikumu skaits un ne visiem tā ir apstiprināta, jo maksimālais skaits, lai visiem būtu ērti, ir 160 spēkratu.

Vecākais auto, ko varēja lūkot, ir 1903. gada "Mercedes Simplex Replica". "Pirms simt gadiem ar tādām "sundukām" braukāja, nebija citādu," sacīja retro auto īpašnieks Boriss.

Pasākumā vienuviet varēja apskatīt gandrīz gadsimtu garu vēsturi, pasaules kultūru un auto attīstības evolūciju.

"Tas ir 1982. gadā amerikāņu armijā izmantots "Chevrolet" džips, kuru 1993. gadā, kad amerikāņi gāja ārā no dzelzs priekškara, no Vācijas, uzdāvināja rehabilitācijas centram "Vaivari". Divi ir norakstīti, tie detaļās stāv, un viens ir šogad savests kārtībā," sacīja retro auto īpašnieks Aivars Vētra.

Šogad liels dalībnieku skaits bija arī no kaimiņvalstīm – Lietuvas, Igaunijas un pat Somijas.

"Mans tēvs to nopirka 1960. gadā no Ļeņingradas, un šī mašīna vienmēr bija ar mūsu ģimeni, arī es ar to braucu un mācījos braukt, un tagad to renovēju un atkal braucu, tā ir kā relikvija," stāstīja retro auto īpašniece Sirī no Lietuvas.

Uzrunātie auto īpašnieki atzina: tas nav tikai hobijs, tas ir kas vairāk. Neviens arī naudu, ko ieguldījis, nesauca skaļi, vien norādīja, ka tas ir ļoti, ļoti daudz.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti