4. studija

Vai autobraucēji apzināti cenšas nostumt no ceļa un savainot velobraucējus?

4. studija

(Zīmju valodā). 4. studija

Kāpēc CSDD neinformē par nepieciešamību maksāt Autoceļu lietošanas nodevu?

Sods – 500 eiro. Vai CSDD vajadzētu informēt šoferus par vinjetes nepieciešamību?

Lai brauktu pa Latvijas galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem ar transportlīdzekli, kura masa pārsniedz 3000 kilogramu, ir jāiegādājas vinjete jeb jāsamaksā autoceļu lietošanas nodeva. To iespējams izdarīt Ceļu satiksmes drošības direkcijā (CSDD), tomēr ir šoferi, kuri uzskata, vinjetes iegādes process nav gana ērts un pārdomāts, vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums "4. studija". Kāds šoferis nezināšanas dēļ saņēmis 500 eiro lielu naudas sodu.

Ar raidījumu "4. studija" sazinājās autovadītājs Alfrēds Stinkuls, kurš nesen pārcēlies uz dzīvi Latvijā no Amerikas Savienotajām Valstīm (ASV). Viņš nopircis lietotu busiņu, lai apceļotu Baltijas valstis. "Tikko samaksāju tehniskās apskates maksu vairāk nekā 200 eiro, bet, tikai saņemot sodu, uzzināju, ka tajā nav iekļauta samaksa par smagāku spēkratu lietošanu uz Latvijas ceļiem. Vai tā ir draudzīga attieksme pret braucēju?" neizpratnē bija šoferis.

Viņš iesaka ieviest iespēju samaksāt autoceļu lietošanas nodevas maksu reizē ar automašīnas tehniskās apskates veikšanu.

Alfrēds pastāstīja, ka pēc tehniskās apskates iziešanas viņš ar busiņu izbraucis Kokneses virzienā. Pēc divām dienām viņš saņēmis 500 eiro lielu sodu no policijas. "Sodu dabūju par to, ka braucu ar kravas busiņu, kuram nav ceļu atļaujas," sacīja Alfrēds, atminoties, ka pagājušajā gadā pēc tehniskās apskates iziešanas viņu šādas ķibeles, braukājot pa Baltijas valstīm, neesot piemeklējušas.

Vīrietis uzskata, ka CSDD darbiniekiem vajadzēja viņu informēt par nepieciešamību iegādāties vinjeti, jo, braucot bez tās, var saņemt lielu naudas sodu. "Izrādās, ka ārpus Rīgas es bez tā lipekļa [vinjetes] vispār nevaru savu degunu bāzt!" komentēja Alfrēds. Sodu viņš jau samaksājis.

Tikmēr CSDD uzsver, ka darbinieki kravas transportlīdzekļu īpašniekus neinformē, ja spēkratam nav iegādāta nepieciešamā vinjete, jo nezina, kur ar šo kravas transportu ir plānots braukt.

CSDD pārstāvis Mārtiņš Mālmeisters paskaidroja: "Katram klientam, kuram ir transportlīdzeklis, kam ir jāiegādājas autoceļa nodeva, ir jāseko līdzi tiem termiņiem, uz kādu periodu tiek iegādāta šī autoceļu nodeva, jo nodevu var iegādāties uz vienu dienu, nedēļu, mēnesi vai veselu gadu."

Komentējot soda apmēru, CSDD norāda, ka tas ir tik liels tieši tāpēc, lai veicinātu vinjetes iegādi. Tāpat CSDD paskaidroja, ka vinješu iegādes kārtība netiks mainīta, proti, – ne visiem kravas transportlīdzekļiem tā ir jāiegādājas, jo ne visiem ir nepieciešamība pārvietoties pa ceļiem, kur tā ir obligāta.

Mālmeisters atgādināja, ka nodeva ieviesta tāpēc, ka transportlīdzekļi, kuru pilna masa ir virs 3000 kilogramiem, ļoti ietekmē ceļu stāvokli. Par nodevās iekasēto naudu tad arī tiek uzturēti un attīstīti gan valsts galvenie, gan reģionālie autoceļi. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti