Rīta Panorāma

Laika zinas

Rīta Panorāma

Intervija ar Saeimas priekšsēdētāju Edvardu Smiltēnu (AS)

Kā parūpēties par savu drošību, braucot ar motociklu?

Satiksmes drošības eksperts: Motociklistiem īpaši bīstama ir ceļa bedrīšu lāpīšana

Šajā pavasarī uz Latvijas ceļiem gājuši bojā jau trīs mototransporta līdzekļu vadītāji. Eksperti aicina motociklu vadītājus uz ceļiem parūpēties par savu drošību un rēķināties, ka autovadītāji viņus var neredzēt. Tāpat īpaši uzmanīgiem jābūt vietās, kur notiek bedrīšu remonti, – tātad daudzviet Latvijā.

Ceļu satiksmes drošības direkcijas pārstāvis Oskars Irbītis norādīja: "Motociklistiem īpaši bīstama ir bedrīšu lāpīšana. Tad, kad tās bedrītes ir salāpītas, tur tiek uzbērti akmentiņi pa vidu. Motociklistam, sevišķi pagriezienā, tas ir ārkārtīgi bīstami, jo pa viņiem vienkārši slīd. Slīd, cilvēki krīt. Kā liecina mūsu pēdējais veiktais pētījumus par moto negadījumiem, tad apmēram trešdaļa no visiem kritieniem, kas ir bijuši, ir bijuši tieši šajās remontu zonās."

Tāpat sezonas sākumā jārēķinās – autovadītājiem ir piemirsies, ka ceļu satiksmē atgriezušies motocikli.

"Labais tonis, braucot cauri sastrēgumam vai lēnai transporta plūsmai, ir nebraukt ātrāk par 10 kilometriem stundā virs automobiļu plūsmas ātruma. Ja plūsmas ātrums ieskrienas 40 un vairāk kilometri stundā, tad varbūt atturēties no šīs braukšanas starp automobiļu rindām. Satiksmes noteikumos tas nav definēts, bet, piemēram, labās prakses instrukcijās gan Anglijā, gan Skandināvijā tas tiek uzsvērts, ka plūsmas ātrumam nevajadzētu būtiski atšķirties no motocikla ātruma," norādīja Irbītis.

Ar motociklu ir atļauts braukt pa sabiedriskā transporta joslu, tomēr jārēķinās, ka, lai nogrieztos pa labi vai kreisi, tajās uz mirkli atļauts iebraukt arī automašīnām.

Latvijas Motoklubu asociācijas valdes loceklis Uģis Spēlmanis norādīja, ka motociklistiem jārēķinās – autovadītājs labā sāna spogulī var viņus neredzēt, tāpēc jādomā trīs gājieni uz priekšu – ja kreisajā pusē ir automašīna un labajā pusē iebrauktuve, tad varbūt automašīna griezīsies pa labi, tāpēc jāsamazina ātrums līdz tādam, kas ir drošs.

Savukārt topošā motocikliste Tatjana, kura šobrīd apgūst A kategorijas spēkrata vadīšanu, ieteica: "Noteikti jāpārliecinās, ka tevi redz. Ja ir sajūta, ka tevi neredz, tad jāizvairās no tā manevra. Jāizvairās no aklajām zonām, automašīnām un jābūt ir redzamam."

Eksperti arī aicina parūpēties par ekipējumu – aizsargi, jakas, bikses, zābaki, noteikti ķivere un cimdi – tam visam ir jābūt uzvilktam, sēžoties uz motocikla.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti