10 skolēnu komandas Jelgavā noskaidro labākos automodelismā

Jelgavā notiek sešu stundu ilgas sacensības automodelismā. Tajās piedalās 10 skolēnu komandas no visas Latvijas, kas pašas veidojušas savu auto modeli.

Šādas sacīkstes notiek jau 25.gadu un tajās piedalās vien 10 Latvijas interešu izglītības automodelisma labāko pulciņu pārstāvji. Nereti uzvaras laurus plūc tieši Valmieras un Jelgavas komandas. "Tās ir komandu sacensības, kur četri bērni ir izgatavojuši vienu modeli, un tad viņi sešas stundas ar to arī brauc. Dators fiksē katru apli, saskaita visu kopā – kurš nobrauc vairāk, tā komanda arī ir vinnējusi," par pasākumu vairāk stāsta tā rīkotājorganizācijas Valsts izglītības satura centra (VISC) pārstāvis Jānis Raģis.

"Iepriekšējos gados mums tie ātrākie, kas cīnījās par pirmo vietu, vienmēr bijušas Valmiera un Jelgava. Vienu gadu uzvar viens, otru gadu – otrs, redzēsim, kas būs šogad. Komandu skaits ir ierobežots, jo datorprogramma ļauj vienlaikus ievadīt tikai 10 komandas.

Tā kā, lai tiktu uz sacensībām, gada laikā ir jāuzrāda rezultāts, lai tajā desmitniekā tiktu. Sākumā tas sākas ar kvalifikācijas braucieniem, kas ir pusminūti garš un noskaidro, uz kura celiņa trasē kurš sāk finālsacensības. Pēc tam sākas sacensības sešas stundas no vietas, samainās ik pa 45 minūtēm ar celiņiem un brauc tālāk," specifiku skaidro VISC pārstāvis Raģis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Motori
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti