Rīta Panorāma

Polijā un Lietuvā sausums rada problēmas zemniekiem un mežkopjiem

Rīta Panorāma

Intervija ar Valsts kontroles padomes locekli Kristīni Jaunzemi

Autovadītājus aicina izmantot saskaņoto paziņojumu

Autovadītājus aicina mazākos negadījumos izmantot saskaņoto paziņojumu

Trešā daļa autovadītāju, kas iesaistīti nelielos ceļu satiksmes negadījumos, izvēlas uz negadījuma vietu izsaukt Valsts policiju, nevis aizpildīt saskaņoto paziņojumu, tādā veidā lieki tērējot policijas resursus un radot nevajadzīgus sastrēgumus, liecina Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) informācija. Kādos gadījumos atļauts aizpildīt saskaņoto paziņojumu un kā to pareizi darīt? 

LTAB valdes priekšsēdētājs Jānis Abāšins norādīja, ka tikai 10% avāriju ir smagi negadījumi, kuros vajadzētu iesaistīt policiju.

Savukārt Drošas braukšanas skolas direktors Jānis Vanks vērsa uzmanību, ka policija ir noslogota, turklāt policijā novērojams arī darbinieku trūkums. "Tāpēc pilnīgi noteikti šīm iestādēm ir nopietnākas lietas, ko darīt, nekā vienkārši atbraukt uz kaut kādu vietu, kur ir kaut kāds neliels satiksmes negadījums noticis," pauda Vanks.

Pēc ceļu satiksmes negadījuma ar saskaņotā paziņojuma aizpildīšanu pietiek, ja izpildās šādi nosacījumi: 

  • cietuši tikai divi transportlīdzekļi,
  • nav nodarīti fiziski miesas bojājumi,
  • transportlīdzeklis var tālāk turpināt ceļu,
  • nav bojāta kāda trešajai personai piederoša manta.

AAS "Balta" pārstāvis Kristaps Liecinieks paskaidroja, ka, piemēram, gadījumā, ja ceļu satiksmes negadījumā divi transportlīdzekļu saduras un viens no tiem iebrauc luksoforā, kas tādējādi tiek bojāts, ir jāsauc Valsts policija, jo ir bojāta trešās personas manta.

Aizpildot saskaņoto paziņojumu, jāatceras, ka šajā brīdī nav noteikts, ka abām pusēm savstarpēji ir jāvienojas, kurš ir atbildīgs par ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanu.

Ceļu satiksmes drošības direkcijas pārstāvis Oskars Irbītis paskaidroja: "Savstarpēji jāvienojas nevis par to, kurš ir atbildīgs vai kurš ir vainīgs, bet savstarpēji jāvienojas par to, kas ir noticis. Pēc tam jau to visu tālāk izvērtēs apdrošināšanas sabiedrības. Ja cilvēks pat nepretendē uz šo [apdrošināšanas] atlīdzību, viņam arī likums nosaka, ka obligāti jāsazinās ar savu apdrošināšanas kompāniju."

Abāšins piebilda, ka saskaņotajā paziņojumā svarīgi atzīmēt konkrētu negadījuma mirkli, kad automašīnas ir saskārušās.

Ja saskaņoto paziņojumu aizpildīt ir iespējams, apdrošinātāji aicina to aizpildīt elektroniski mobilajā lietotnē LTAB OCTA. Tā būs daudz ātrāk nekā ar drebošo roku datus ievadīt papīra formātā. 

"Pats no savas pieredzes varu teikt, pirms diviem mēnešiem cietu ceļu satiksmes negadījumā, kur biju cietušais, saskaņoto paziņojumu pildījām elektroniski.

Tas tiešām aizņēma tikai piecas minūtes. Ilgākais laiks bija aplikāciju lejupielādēt, ielogoties. Pārējais aizņēma ļoti maz laika," pastāstīja Liecinieks.

Statistika liecina, ka visvairāk ceļu satiksmes negadījumu notiek pirmssvētku dienās. Labākās zāles tam ir sava laika plānošana un lietu darīšana savlaicīgi, neatstājot visu uz pēdējo brīdi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti