«Zobens un lemess» - metālmūzikas cienītājiem un senvēstures entuziastiem

Viesītes novadā Saukas dabas parkā 8.jūlijā sākas folkmūzikas un smagā metāla festivāls „Zobens un lemess”. Kā stāsta rīkotājs Valdis Bērzvads, festivāls „Zobens un lemess” ir domāts ne tikai mūzikas baudītājiem, bet arī Latvijas senās vēstures entuziastiem.

Festivāls turpināsies visu nedēļas nogali, un tajā uzstāsies latviešu metāla grupa "Skyforger", kā arī virkne ārzemju smagās mūzikas izpildītāju. Tāpat festivālā piedalīsies Uģis Prauliņš ar tautas mūzikas ciklu "Pagāna gadagrāmata".

"Būs mums lekcijas, brāļu Ābeļu dokumentālā filma par kuršiem, kā arī fragmenti no topošās filmas par baltu ciltīm," stāsta Bērzvads. "Tāpat arī būs vēstures arheoloģijas klubi ar seno karavīru kauju demonstrējumiem, būs senā apmetne ar amatnieku paraugdemonstrējumiem, amatu ciems. Lietuvā ir šādi festivāli populāri. Pie mums šādu festivālu nebija. Pirms gadiem bija gan festivāls „Baltijas saule”, kas darīja kaut ko līdzīgu. Gribējās man darīt to, kas man patīk. Savādāk nākas uz ārzemēm braukt uz līdzīga žanra festivāliem."

Festivāla atklāšana paredzēta 8.jūlijā plkst. 18. Pirmie uz skatuves kāps viesi no Ukrainas - grupa "Endless Battle", tad sekos "Protean", "Luctus" (Lietuva), "Nine Treasures" (Ķīna), "Skyforger" un "Catalepsia".

Kā liecina informācija festivāla "Facebook" lapā, uz festivālu nevarēs ierasties grupa "Moribund Oblivion" no Turcijas, jo neseno teroraktu dēļ Stambulā apturēta vīzu izsniegšana. Grupa atvainojas saviem faniem, solot uzstāšanos cik vien drīz iespējams.

Sestdien festivālu no plkst. 12.30 turpinās "Symbolic", "Oceanpath", "Znich" (Baltkrievija), "Valkenrag" (Polija), "Iļģi", "Marga muzika" (Lietuva), "Gaudeamus" ar Prauliņa ciklu "Pagānu gadagrāmata", grupa "Sanctimony" un "Rotting Christ" (Grieķija).
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti