Ziemassvētku smarža, garša un skaņa Ceturtajā adventē un ziemas saulgriežu laikā

Jau svētdien tiks aizvadīta ceturtā advente, kas ievedīs Ziemassvētku gaidīšanas brīnumainākajā laikā. Nākamnedēļ gaidāmi arī ziemas saulgrieži, kas jau no senākajiem laikiem ir bijuši gada gaišākie svētki, kad ļaudis cer, ka piepildīsies pat pašas slēptākās vēlēšanās.

Ķekatas, laimes vēlējumi un danči

KAD: 17.decembrī no plkst. 19.00

KUR: Valmiermuižā

Tradīciju mīļotāji aicināti pavadīt ziemas saulgriežus jautrā gaisotnē kopā ar folkloras draugu kopu „Skandinieki”. Valmiermuižas saime aicina visus vienoties ziemas saulgriežu tradīciju vakarā, kur lustīgā noskaņā apgūt, kā svētki svinami īsteni latviski – no sirds izdancojoties, izdziedoties un nobaudot dažādas ziemīgas garšas.

Vakara pirmajā daļā ar „Skandinieku” būs iespējams visiem kopā izbaudīt ziemas saulgriežu ritmu ritu dziesmās un saspēlē. Tam sekos jau smalkāka ziemas saulgriežu tradīciju izprašana – sanākušie varēs nodoties mīklu minēšanai, rotaļām un zīlēšanai, ar kuras palīdzību ieskatīties nākotnē un izšķirt, kāda laime un prieki gaidāmi nākamajā gadā. Trešā vakara daļa solās būt visjestrākā, jo Valmiermuižas klēts viesistabā sabrauks ķekatnieki, sev līdzi vedot lustīgas dziesmas, laimes vēlējumus, rotaļas un dančus.

Sajust Ziemassvētku garšu

KAD: 17.decembrī, plkst.18.00

KUR: Siguldas koncertzālē „Baltais flīģelis”

Ziemassvētku koncertā „Es palūgšu Baltajam eņģelim” būs iespēja izgaršot Ziemassvētku sajūtu gammu talantīgās vokālās grupas „Ēra” balsīs, Pētera Ozoliņa samtainā čella skaņās un Elīnas Gruzniņas dzidrajās klavieru pasāžās, baudot  piparkūku, kanēļa, krustnagliņu un muskatriekstu aromātu.

Koncertā skanēs Andra Kontauta cikla „Manas ziemas rīts” pirmatskaņojums un skaistākās Ziemassvētku dziesmas. Koncertā piedalās vokālā grupa “Ēra” Ditas Tomsones vadībā, čellists Pēteris Ozoliņš, pianiste Elīna Gruzniņa un gaismu mākslinieks Egils Kupčs.

Dabas skaņas

KAD: 17.decembrī plkst. 15.00

KUR: Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā

Ziemassvētku tirdziņa laikā uzstāsies grupa “Daba San” ar koncertu “Puzurpasaka” ziemas saulgriežu noskaņās. Koncertā skanēs dziesmas no albuma “Puzurs”.

Ziemassvētku tirdziņā savu sarūpētos labumus piedāvās vietējie amatnieki, zemnieki, labdarības un vides organizācijas, kā arī Latvijas Universitātes Biznesa inkubatora dalībnieki ar saviem inovatīvajiem, jaunajiem produktiem. Bērniem būs pieejama radošā darbnīca, kā arī izjādes ar poniju - sestdien un svētdien plkst. 11.00-14.00. Botāniskais dārzs tirdziņa laikā saviem apmeklētājiem dāvina bezmaksas ieeju, kā arī ekskursijas pa Tropu palmu māju.

Noslēdzas “Adventa mūzikas svētki Rīgā”

KAD: 18.decembrī

KUR: Rīgas baptistu Vīlandes draudzes baznīcā

Trešajā kokļu mūzikas ziemas festivālā “Kokļu skaņas ziemas mirdzumā”, kas jau izveidojies par jauku tradīciju, būs dzirdams pirmais festivāla koncerts “Kokle Ziemassvētkos”.

KAD: 18.decembrī

KUR: Rīgas Lutera baznīcā

Līdz ar Ceturto adventi noslēdzas koncerta cikls “Adventa mūzikas svētki Rīgā”, kur noslēguma koncertā muzicēs Ieva Akuratere, Silvija Silava, Sniedze Prauliņa, Laura Bicāne, Kārlis Kazāks un Haralds Sīmanis.

Ziemas epifānija

KAD: 18.decembrī plkst.18.00

KUR: Rīgas Jēzus baznīcā (Elijas iela 18)

Latvijas Kultūras akadēmijas jauktais koris “Sōla” ielūdz uz 18 gadu jubilejas koncertu “Ziemas epifānija”.

Mākslinieciskā vadītāja Kaspara Ādamsona un diriģentu Jēkaba Jančevska un Jāņa Pēlmaņa vadībā koris izdziedās gan pieklusinātus un sakrālus skaņdarbus, gan arī atsperīgus amerikāņu spiričuelus un jestras populāru koru dziesmu apdares.

Budēļi, mīklas un karstvīns

KAD: 18.decembrī no plkst. 13.00

KUR: Tukumā Valguma pasaulē

Šajā dienā Goda laukums iemirdzēsies Adventes gaismās – sveču liesmiņās, egļu rotaļās, ziemas saulgriežu ugunskuros. Te smaržos piparkūkas, karstvīns un kanēlis ābolu sulā. Tāpat katrs varēs nogaršot "Saules plāceni". Būs iespēja sēsties romantiskās foto kamanās, izliet savu īpašo Ziemassvētku sveci, vīt Valguma lielo Sauli, maskoties un fotografēties, iejūtoties budēļu tēlos, minēt mīklas, aiznest savu gadumijas vēlēšanos un uzticēt Lielo cerību kokam, kā arī iegādāties dāvaniņas mīļajiem.

Ziemas saulgrieži kopā ar "Iļģiem"

KAD: 18.decembrī plkst. 14.00 un 18.00

KUR: Kultūras centrā „Iļģuciems”

Lai sagādātu klausītājiem gaišu svētku sajūtu, grupa „Iļģi” aicina uz tradicionālajiem ziemas saulgriežu koncertiem, kas jau vairāk nekā 10 gadus pulcē gan „Iļģu” daiļrades mīļotājus, gan tos, kam tuvas latviešu gadskārtu tradīcijas. Šogad koncertiem sagatavotas īpašas programmas – tajās skanēs arī jaunās kompozīcijas no decembrī gaidāmā Iļģu albuma „Tur kur mīti” un klausītāju jau iemīļotas dziesmas.

Īpaši gaidītas ģimenes ar bērniem uz koncertprogrammu „Vilks un kaza”, kurā būs iespēja arī izdancoties Rīgas Danču kluba vadībā un iet rotaļās kopā ar Zoju Heimrāti.

Sajūtu svētnīca „Juventus” un grupas “Ēra” izpildījumā

KAD: 20.decembrī plkst. 19.00,

KUR: Rīgas Sv. Pestītāja Anglikāņu baznīcā

Latvijas Universitātes jauktais koris “Juventus” un vokālā grupa “Ēra” aicina uz Ziemassvētku noskaņas koncertu “Sajūtu svētnīcā”. “Juventus” mākslinieciskais vadītājs Valdis Tomsons un “Ēras” vadītāja Dita Tomsone koncertam ir izvēlējušies īpaši izmeklētu a cappella mūziku, lai klausītājiem, dziedātājiem un arī pašiem sev uzburtu skaistu sajūtu svētnīcu, kas izrotāta ar siltām domām, mīlestību un priecīgām ziemas īpašās nakts gaidām.

Svētku koncerta centrālais notikums būs Franka Martēna monumentālā darba “Mesa dubultkorim” daļu ''Kyrie'', ''Gloria'', ''Sanctus'' un ''Agnus Dei'' atskaņojums. Komponists sākotnēji vēlējies šo darbu paturēt slepenībā, un pirmo reizi tas atskaņots tikai 40 gadus pēc uzrakstīšanas. Krāšņais, muzikāli piesātinātais a cappella darbs būs kora “Juventus” ilgi lolotā dāvana klausītājiem.

Vokālā grupa “Ēra” koncertā papildinās Martēna mesu ar intīmi sievišķīgu skanējumu. Grupas vizītkarte ir vienmēr rūpīgi pārdomāts un izsmalcināts repertuārs, kā arī muzikāli smalkjūtīgas skaņdarbu interpretācijas. Klausītājus „Ēra” ielīksmos ar R. Dubras, Ē. Ešenvalda, Austriņas u. c. komponistu darbiem.

Koncertā iekļauti arī gregoriskie dziedājumi, kurus izpildīs ”Juventus” diriģents Mikus Abaroniņš un kora vīru grupa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt