Ziemassvētku skaņas Adventa otrajā svētdienā Rīgā

Tuvojoties Ziemassvētkiem, mūziķi, kori un orķestri sarosās dažādos koncertos, lai sniegtu muzikālu vēstījumu Adventa laikā. Aicinām ieskatīties koncertos, kas notiks galvaspilsētā Rīgā Otrajā adventē un Trešo adventi sagaidot.

Pārdomas par garīgām vērtībām

KAD: 4.decembrī plkst. 17.00

KUR: Svētā Jāņa baznīcā

Jauniešu pūtēju orķestris "Auseklītis" sniegs garīgās mūzikas koncertu "Adventus". Koncerta programmā skanēs igauņu, lietuviešu un latviešu komponistu garīgie skaņdarbi.

Koncerta rīkotāji uzsver, ka koncertā atskaņotā mūzika, pateicoties komponistu daudzveidīgajai daiļradei un skanīgajiem pūšamajiem instrumentiem, ievedīs klausītājus krāšņā garīgās pasaules piedzīvojumā, radot Adventa laika svētku sajūtu un rosinot pārdomas par garīgām vērtībām.

Dziesmas no Ziemassvētku filmām, izrādēm un pasakām

KAD: 3. un 4.decembrī plkst. 14.00

KUR: Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē

Koncertā “Muzikālā Ziemassvētku pasaka" apmeklētāji varēs baudīt melodijas no dažādu laiku populārākajām Ziemassvētku filmām un teātra izrādēm, kā arī pasaku ekranizācijām. Skaņdarbus atskaņos Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas (JMRMV) pūtēju orķestris Jāņa Retenā un Anda Kareļa vadībā, piedaloties solistiem, JMRMV absolventiem Dinārai Rudānei un Jānim Apeinim.

Koncerts iecerēts kā sirsnīgs ģimenes pasākums, kas būs saistošs un aizraujošs dažāda vecuma bērniem, skolēniem, studentiem, kā arī gados vecākiem cilvēkiem. To caurvīs Kārļa Skalbes „Ziemassvētku stāsts”.

Džeza leģendas Garīgais koncerts

KAD: 4.decembrī plkst. 16.00

KUR: Mazās ģildes Lielajā zālē

„Garīgie koncerti” ir izcilā amerikāņu komponista, džeza leģendas Djūka Elingtona darbu triloģija, viens no 20.gadsimta kultūras pieminekļiem - pirmā profesionālās mūzikas vēsturē pazīstamā džeza liturģija. Koncertā izskanēs īpaši a cappella aranžējumi, kā arī aranžējumi vokālam ansamblim (vokālā grupa "Putnu dārzs", vadītāja Antra Dreģe) un instrumentālam džeza kvartetam - klavierēm (Atis Andersons), kontrabasam (Toms Lipskis), sitaminstrumentiem (Jānis Jaunalksnis), saksofonam/flautai (Toms Rudzinskis), kurus veidojis jaunais džeza mūziķis Atis Andersons.

Koncerta programmā izlases veidā būs apkopoti spilgtākie fragmenti no visiem trijiem Djūka Elingtona Garīgajiem koncertiem. Programmu vadīs un ar stepa solo numuriem uzstāsies aktieris un stepa dejotājs Māris Pūris. Solisti - jaunie dziedātāji Agnese Urka, Santa Šillere un Artūrs Švarcbahs.

Goran Goras un Kārļa Kazāka pārdomas

KAD: 4.decembrī plkst. 13.00

KUR: Rīgas Sv.Antona Romas katoļu baznīcā

Dziesminieks Goran Gora muzikālā sarunā ar klausītājiem dalīsies savās pārdomās, atklāsmēs, novērojumos un piedzīvojumos. Par sevi, mums visiem un katra cilvēka nozīmi Visuma neatrisināmajā labirintā. Koncertā izskanēs mūziķa dziesmas ar viņa paša, Imanta Ziedoņa un Knuta Skujenieka dziesmu vārdiem.

KAD: 4.decembrī plkst. 14.00

KUR: Jaunajā Sv.Ģertrūdes baznīcā

Kārlis Kazāks priecēs savus klausītājus ar siltu noskaņu mūziku, mierpilnām domām un tikai viņam raksturīgo gaišumu un vieglumu it visā – stāstos, dziesmās, sarunās.

Pasaules populārākās Ziemassvētku dziesmas

KAD: 7.decembrī plkst. 12.00 un 14.00

KUR: Kinoteātrī "Splendid Palace"

Orķestris "Rīga" aicina mazos klausītājus uz cikla "Nāc, ieklausies orķestrī Rīga!" otro sarunu par mūziku - "Ziemassvētku pasaciņa". To vadīs un brīnumus stāstīs Daumants Kalniņš, orķestri diriģēs Jānis Retenais un īpašais viesis būs dziedātāja Rūta Dūduma.

Orķestra "Rīga" un Kalniņa sniegumā skanēs Šarla Pero radītā aizraujošā pasaka "Runcis zābakos".

Līdzās pasakai un stāstiem kinoteātra "Splendid Palace" Lielajā zālē skanēs visiem labi zināmas un iemīļotas Ziemassvētku dziesmas. Šajā sarunā par mūziku orķestrim "Rīga" pievienosies atraktīvā dziedātāja Dūduma. Viņas interpretācijā skanēs gan kompozīcija par Ziemassvētu vecīti "Santa Claus is Coming to Town", gan angļu Ziemassvētku melodija "Kas ir šis bērns". Savukārt Kalniņa dziedājumā būs iespēja dzirdēt spiričuelu "Ej, stāsti kalnos, lejās". Dūduma kopā ar Kalniņu, visiem baltus Ziemassvētkus vēlot, duetā atskaņos populāro dziesmu "White Christmas".

Rītausma kopā ar Emīla Dārziņa kori

KAD: 7.decembrī plkst. 20.00

KUR: Lutera (Torņakalna) baznīcā

Koncertā “Rītausma” Emīla Dārziņa jauktais koris mākslinieciskās vadītājas Noras Vītiņas un diriģentu Agneses Urkas un Kristofera Volša vadībā izpildīs vācu  un angļu romantisma un sakrālās mūzikas kompozīcijas, savus klausītājus ievedot meditatīvās Ziemassvētku gaidīšanas noskaņās.

Darbs pie koncerta programmas izvēles licis arī kora diriģentiem ieslīgt pārdomās par to, ka Ziemassvētku laikā ikvienā no mums uzzied gaisma, ar saviem stariem savijot leduspuķes cienīgus rakstus – tik sarežģīta un vienlaicīgi vienkārša ir rītausma un tās radītās sajūtas cilvēka dvēselē.

Programmā: Fēliksa Mendelszona, Džeimsa Makmilana, Arvo Perta, Vila Toda, Ērika Ešenvalda un Gabriela Džeksona mūzika.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt