Ziemassvētki tuvojas - mūzika, tirdziņi un rūķīšu darbnīcas Trešajā adventā

Par spīti rudenīgajiem laikapstākļiem arī šīs nedēļas izskaņā, Trešajā adventā Rīgā un citās Latvijas pilsētās notiks koncerti, radošās darbības un tirdziņi Ziemassvētku noskaņās. Lsm.lv piedāvā ielūkoties dažos no tiem!

Adventa mūzikas svētki Rīgā

Koncertu ciklā "Adventa mūzikas svētki Rīgā", uz koncertiem aicina mūziķe Silvija Silava, kura priecēs klausītājus plkst.14.00 Rīgas Mateja baznīcā, un leģendārā balss - Haralds Sīmanis plkst.14.30 Rīgas Vecajā Sv.Ģertrūdes baznīcā.

Silavas un viņas meitas Sniedzes Prauliņas izpildījumā skanēs Ziemassvētku koncertprogramma ar Silavas oriģināldziesmām ģitāras, sintezatora un ērģeļu pavadījumā, bagātinot skanējumu ar Sniedzes flautas spēli.

Rīgas Vecajā Sv.Ģertrūdes baznīcā skanēs Sīmaņa balss gan ģitāras, gan ērģeļu pavadījumā. Leģendārais dziesminieks Sīmanis vedīs sveicienus no Gaiziņa, priecējot klausītājus ar publikas iemīļotajām un adventa laikam saskanīgajām viņa autordziesmām, kas aicina uz pārdomām un vērtību pārvērtēšanu sevī mijiedarbībā ar apkārtējo pasauli.

Gaisma, Ziemassvētkiem tuvojoties

Vokālā grupa „Vocalica”, jauktais koris „Domino” un jauniešu koris „Anima” ielūdz uz kopīgu Ziemas saulgriežu laika noskaņu koncertu „Mēs ejam uz gaismu” Rīgas Sv. Pestītāja Anglikāņu baznīcā plkst.19.30.

Programmā iekļauti gan garīga, gan laicīga rakstura skaņdarbi, kas rosina uz domām par tuvumā jau jaušamajiem svētkiem un to saikni ar pārmaiņām dabā un cilvēkos – dvēseles, pārdomu un rakstura griežiem.

Koncertā skanēs gan kolektīvu individuāli, gan kopīgi izpildīti a cappella skaņdarbi.

Gods Dievam augstībā

Rīgas Vecās Svētās Ģertrūdes baznīcā plkst.18.00 muzicēs senās mūzikas vokālā grupa “Ars Antiqua Riga”, ērģelniece Ilze Reine un gambists Ainārs Paukšēns. Koncerts “Gods Dievam augstībā” veidots kā īpašs 16.gadsimta Romas Ziemassvētku dievkalpojuma muzikālās daļas paraugs.

Programmas centrā ir divu itāļu komponistu daiļrades – mazāk zināmā Džovanni Animučias mūzika pārstāv tautai saprotamās ļaudas žanru, bet Džovanni Pjerluidži da Palestrīnas “Lielā mesa” veido kontrastu ar daudz sarežģītāku estētiku, turklāt šis darbs būtiski ietekmēja turpmāko Romas katoļu baznīcas mūzikas attīstību.

"Mazajā ģildē" uzstāsies grupa "Sigma"

Mazajā ģildē Lielajā zālē 11.decembrī plkst.15.00 grupa "Sigma" un Latvijas Nacionālā teātra aktieris Romāns Bargais dāvās klausītājiem koncertu "Ja manī miers".

Apmeklējot grupas "Sigma" koncertu Mazajā ģildē, būs iespēja dzirdēt gan puišu oriģinālmūziku, gan pasaulē atzītu komponistu opusus. Grupas solists Jānis Ozoliņš par gaidāmo pasākumu saka tā: "Šis būs koncerts ar pārsteigumiem, jo izpildīsim īpašas dziesmas, ar kurām sākām savu kopīgo ceļu mūzikā. Taču visus pārsteigumus nevēlamies atklāt, tāpēc jau tie ir pārsteigumi!"

Kuldīgā ciemos gaida rūķīši un Ziemassvētku vecītis

Ziemassvētku dāvanu tirdziņš dāvanu vai kārumu iegādei Rātslaukumā svētdien, 11.decembrī, darbosies no 12.00 līdz 16.00.

Savukārt Lielākajā namiņā saimniekos un savu preci piedāvās kooperatīvs "Kuldīgas labumi", bet mazākajā namiņā būs nopērkami adījumi, tilla svārki un pašdarinātas ziepes.

Radošajās darbnīcās Rātsnamā varēs veidot vēja zvanus, bet Rūķa istabā, Liepājas ielā 3, aicināti paviesoties bērni, lai nobaudītu tēju un izzinātu Rūķu noslēpumus - piesēst un vēstuli uzrakstīt un, ja paveiksies, darbu steigas pārņemto Rūķi, viņa draugus, Rūķa māmiņu, vecmāmiņu, krustmātes un Ziemassvētku vecīti sastapt tikai laimīgajās stundās. Istabā omulīgi sprakšķēs krāsns, kūpēs tēja un smaržos piparkūkas, bet jūs varēsiet apskatīt, kā īsti viņi tur dzīvo, kā notiek dāvanu gatavošana, un kopīgi apgūt svarīgākās Rūķu zinības.

Baroks, klasicisms un romantisms Cēsīs

Plkst.14.00 Cēsu Izstāžu namā notiks klaviermūzikas koncerts “Mūzika cauri gadsimtiem”.

Koncertā piedalīsies Valmieras Mūzikas skolas skolotājas Ritmas Pētersones-Cepītes audzēkņi un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas students Roberts Ķibermanis. Jaunie mūziķi klausītājus iepriecinās ar daudzveidīgu skaņdarbu klāstu, koncerta programmā ietverta baroka, klasicisma, romantisma laikmeta, kā arī 20. un 21.gadsimta kompozīcijas.

Muzikālos tēlus papildinās Valmieras Mākslas vidusskolas audzēkņu zīmētās ilustrācijas un teatrāli akcenti, koncertu vadīs Aivars Cepītis.

Rēzeknē Ziemassvētku noskaņu uzburs vietējie mūzikas kolektīvi

Rēzeknes kultūras namā (Brāļu Skrindu ielā 3) plkst.15.00  mūzikas skolas pedagoģes Zanes Ludboržas  audzēkņi, pedagogi un instrumentālais ansamblis “Excelsus”, vienojoties akordeona mūzikas mīlestībā, uzburs gaišu Ziemassvētku noskaņu.

Koncertā skanēs ne tikai zināmu komponistu mūzika, piemēram Rodrigesa (Rodriguez) “Cumparsita”, Pola Moriā “Tokāta”, Djūka Elingtona “Karavāna”, grupas “Eiropa” hīts “The Final Countdown”, itāļu hīti u.c., bet gaidāmi arī muzikāli pārsteigumi, apburot klausītājus ar izpildījuma virtuozitāti.

Preiļos iemirdzēsies svētku egle

Plkst.15.00 spoži iemirdzēsies Preiļu galvenā egle pasākumā “Eglītes mirdzumu meklējot”. Laipni gaidīti lieli un mazi apmeklētāji. Par svētku noskaņojumi rūpēsies pašdarbības kolektīvi.

Dievkalpojums atjaunotajā Lestenes baznīcā Tukuma pusē

No plkst. 10.00 līdz 16.00 pie sevis aicina Pastariņa muzejs, lai kopīgi pēc latviskajām tradīcijām gatavotos svētku svinēšanai ziemas saulgriežu skoliņā. Šajā nedēļas nogalē būs iespēja gatavot ziepes, cept maizīti, kā arī darīt citus radošus darbiņus un piedalīties ziemas saulgriežu rotaļās

Lestenes baznīcā apmeklētāji šajā laikā tiek īpaši gaidīti, jo dievnamā jau vasarā atgriezies pilnā apjomā restaurētais altāris, bet nupat ziemas sākumā te uzstādīta arī restaurētā baroka laika kancele. Atjaunotās krāšņā interjera daļas spilgti apliecina koktēlniecības meistarību Kurzemes dekoratīvajā mākslā. Trešajā adventā plkst. 12.00 notiks dievkalpojums, pēc tā izstādes “Sv. Trīsvienības katedrāles ērģeles arhīvu liecībās” atklāšana.

Savukārt muzikāli uzburtas ziemas pasaku varēs baudīt Šlokenbekas muižā. Plkst. 16.00 ar akustisko ģitāru koncertu “Kā pasakā” uzstāsies Aivars Hermanis un Ēriks Upenieks.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt