Dienas ziņas

Ar izrādi «Baiļu labirints» – pret cilvēku bezjūtību

Dienas ziņas

Labiekārto Aleksandrovas internātpamatskolas telpas

Vokālās mūzikas konkurss «Balsis 2017»

Vokālās mūzikas konkursa «Balsis 2017» dalībnieki aizvien augstāk ceļ latiņu

Piektdien, 3.martā, dziedāšanas prasmi konkursa ”Balsis” pusfinālā žūrijai rādīja 16 labākie Zemgales reģiona kolektīvi. Žūrija atzīst, ka ansambļu radošā darbība un vokālais sniegums ar katru gadu uzlabojas.

Ķekavas sākumskolas gaiteņos piektdien, 3.martā, bija par 145 bērniem vairāk. Šurp sabraukuši savu novadu un pilsētu labākie vokālo ansambļu dalībnieki no Zemgales reģiona, kuri izcīnījuši tiesības piedalīties konkursa ''Balsis 2017'' pusfinālā.

„Protams, mēs cerēsim uz labām vietiņām un arī labi pavadīt laiku. Gribas tikt uz finālu tāpēc, ka mēs to esam pelnījuši – dziedājuši un mācījušies dziesmas,” stāsta Dobeles Valsts ģimnāzijas audzēkne Anastasija Bargatina.

Viens no šī konkursa  galvenajiem uzdevumiem ir  apzināt sava novada tautas dziesmu mantojumu,  tāpēc no trim  konkursa dziesmām viena ir komponista Andra Sējāna jaundarbs, bet divas tautas dziesmas.

„Bērni mīl tautas dziesmas, bet ir ļoti grūti izvēlēties, jo latviešiem ir tik daudz skaistu tautas dziesmu un uz konkursu jau gribas to skaistāko sameklēt,” stāsta Salaspils 1. vidusskolas vokālā ansambļa vadītāja Aija Pizāne.

Valsts izglītības un satura centra rīkotais vokālās mūzikas konkurss ''Balsis'' pirms 11 gadiem nomainīja kādreiz populāro konkursu „Do-re-mi”.

Kopš tā laika viena no konkursa dziesmām  jāizpilda a cappella.

„Ja sākumā bija drusku tā kā skepse par to, kāpēc a cappella, tad tagad tas jau ir aizgājis tā, ka tas vienkārši parāda ansambļa varēšanu vokālajā ziņā,” stāsta vokālā konkursa ''Balsis'' projekta vadītāja Antra Strikaite.

„Ansambļi nesamazinās, no kā mēs kādreiz baidījāmies, tā kā šajā ziņā ir ļoti cerīgi. Arī kvalitāte un izpildījums. Ļoti daudz mums ir augstākās pakāpes ansambļu republikā, un tas vienkārši priecē un uzliek latiņu visam šim žanram,” uzskata žūrijas komisijas loceklis Jānis Grigalis.

Lēmumu, kuri  kolektīvi ir nopelnījuši tiesības piedalīties finālsacensībās, kas notiks 22.aprīlī Rīgā, žūrija pieņems tikai pēc tam, kad savas prasmes būs atrādījuši visu zonu pusfinālisti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt