Viduslaiku izzināšana Turaidas pils pagalmā

Izzināt viduslaikus šodien pēcpusdienā var Turaidas pils pagalmā. Kopā ar Turaidas muzejrezervāta darbiniekiem pasākuma apmeklētāji iepazīs vēsturi un viduslaiku cilvēka dzīvesveidu.

Vairākās interaktīvās darbnīcās bērni apgūs viduslaiku mācību priekšmetus, piemēram, gotisko rakstību, latīņu valodu, aritmētiku un astronomiju. Pieaugušie savukārt rādīs veiklību un atjautību dažādās spēlēs. Turaidas muzejrezervāta darbinieki pasākuma programmu veidojuši, lai īpaši interesanta vēstures apguve būtu bērniem.

„Būs vēl arī īpaša ekskursija, kas ir speciāli sagatavota tieši šai dienai. Tā būs ekskursija pašiem mazākajiem ar nosaukumu „Kā dzīvoja ļaudis senākos laikos Turaidā”, kur, apmeklējot Turaidas pils ekspozīciju, tad mazākie arī varēs izzināt, kādas tad bija atšķirības starp mūsdienām, kā mēs šobrīd dzīvojam, un kā tas bija senākos laikos. Svētki mums līdzīgi notika arī pagājušā gadā, un tāpēc, ka bija liela atsaucība, mēs arī šogad tieši tādus līdzīgus arī veidojam. Mēs arī sapratām to, ka ne tikai pieaugušajiem ir interese par vēsturi, bet interese par vēsturi ir visa vecuma cilvēkiem. Katram varbūt ir mazliet savādāki veidi, kā viņš šos vēstures stāstus vēlas izzināt. Tāpēc tieši šajā dienā mēs esam īpaši parūpējušies, lai tas ir varbūt mazliet saistošākā, tādā interaktīvākā veidā,” stāsta muzeja pārstāve Anda Skuja.

Mācības vadīs zinoši speciālisti - rakstīšanu jeb kaligrāfiju mācīs māksliniece Astra Reine, latīņu valodu - muzejrezervāta galvenais speciālists Edgars Ceske, aritmētiku - matemātikas skolotāja Liene Cērpa, astronomiju - saules pulksteņu pētnieks Mārtiņš Gills un mūziku - folkloras kopas "Ore" muzikante Adele Grunte. Visi vadītāji ir ar lielu pieredzi sadarbībā ar mazākiem un lielākiem bērniem un ir atvērti, labestīgi un radoši savu prasmju un zināšanu nodošanā citiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt