VIDEO: Muzeju naktī Saeimu apmeklējuši teju 3500 cilvēku

Muzeju naktī Saeimas namā turpat 3500 parlamenta apmeklētāji ekspozīcijā „Rainis un Aspazija. Ideja par stipru valsti” iepazina dzejnieku devumu Latvijas valsts veidošanā, portālu lsm.lv informēja Saeimas preses dienests.

Saeimas nams interesentiem bija atvērts līdz pat pusnaktij, un pirmā Jēkaba ielas namu Muzeju naktī apmeklēja kuplā rīdzinieku Zoriku ģimene ar trīs bērniem, no kuriem jaunākajai meitiņai tikai pusotrs gadiņš.

Rainim veltītajā ekspozīcijā Sarkanajā zālē iedzīvotāji ar interesi apskatīja dzejnieku personīgās mantas, mēbeles, pierakstus un citas tā laika liecības, kā arī lasīja fragmentus no uzrunām Satversmes sapulcē. Tāpat ar interesi apmeklētāji aplūkoja vēsturiskās fotogrāfijas, kurās iemūžināta Raiņa politiskā darbība, un Dzeltenajā zālē atskaņotajos ierakstos klausījās Aspazijas stāstījumu.

Daloties iespaidos par redzēto Saeimas namā, skolēni stāstīja, ka skolā par Raini un Aspaziju latviešu valodas stundās daudz runājuši, taču abu dzejnieku saistība ar politiku viņiem esot interesants atklājums. Apmeklētājiem nezināms bija arī tas, ka Rainis ir vienīgais, kurš pēdējā gaitā izvadīts no Saeimas nama Sarkanās zāles.     

Saeimu Muzeju naktī apmeklēja arī daudzi ārvalstu viesi, un kāds Amerikas iedzīvotājs stāstīja, ka viņaprāt Latvijas kultūrā ir jūtams balanss starp vīrieti un sievieti un ka sievietes ieņem augstus amatus un lieliski dara savu darbu.

Pasākuma laikā Saeimas nama apmeklētāji aktīvi izmantoja iespēju Balsošanas zālē sevi iemūžināt fotogrāfijā kopā ar abu dižgaru krūšutēliem. 

Aspazija bija viena no sešām Satversmes sapulcē ievēlētajām deputātēm, kura aktīvi debatēja no tribīnes par Latvijas nākotnei svarīgiem jautājumiem, dedzīgi aizstāvēja sieviešu tiesības un Latvijas tautai nemitīgi atgādināja par kultūras nozīmi.

Savukārt Rainis, kurš pēc izglītības bija jurists, deputāta amatu pildīja no 1920. līdz 1929.gadam. Dzejnieks aktīvi aizstāvēja tautas pašnoteikšanās ideju, kā arī piedalījās Latvijas Republikas Satversmes izstrādāšanā.

Saeimas nams Muzeju naktī apmeklētājiem durvis vēra jau sesto gadu pēc kārtas, un līdzās tematiskajai ekspozīcijai apmeklētāji, kā ierasts, varēja apskatīt arī parlamenta telpu interjeru un Sēžu zāli.

Muzeju nakts Saeimā šogad tika organizēta sadarbībā ar Rakstniecības un mūzikas muzeju, Aspazijas māju un Raiņa un Aspazijas muzeju.

Muzeju nakts ir starptautisks pasākums, kas katru gadu vienlaikus notiek visā Eiropā. 

Jau vēstīts, ka Muzeju naktī  varētu piedalīties līdz 200 tūkstošiem apmeklētāju. Muzeju nakts pasākumus rīko 136 muzeji un 34 citas iestādes. Muzeju nakts šogad notiek Raiņa un Aspazijas 150.jubilejas zīmē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt